3. Металист спечели група "K" след 2:0 над Леверкузен

Металист спечели група "K" след 2:0 над Леверкузен

Розенборг би Рапид (Виена) с 3:2 в мач за чест

Отборът на Металист (Харков) спечели група "K" на турнира Лига Европа, след като тази вечер победи с 2:0 германския Байер Леверкузен. Срещата се игра на "Областен Спортен Комплекс Металист", а преди нейното начало и двата отбора вече си бяха осигурили място в елиминационната фаза.

Като цяло украинците бяха по-активният тим през по-голямата част от двубоя, докато "аспирините" започнаха сблъсъка без някои от титулярите си.

Първата част обаче завърши без попадения, а още в началните секунди на втората Кристалдо се възползва от хубаво подаване на Фининьо, давайки аванс на домакините.

След попадението германците изтърваха няколко положения за изравняване на резултата, а в 85-ата Клейтън Хавиер оформи крайното 2:0 след добра асистенция на Тайсън.

В другия мач от тази група "К", който се игра единствено за чест и слава, норвежкият Розенборг надви Аустрия (Виена) с 3:2 у дома.

Домакините откриха резултата в 28-ата минута чрез Чибуике, но в 53-ата Шрамел възстанови статуквото.

Гостите дори стигнаха до пълен обрат в 66-ата минута, когато точен бе Бойд.

Розенборг обаче бе твърдо решен да зарадва привържениците си и в 76-ата минута Елионуси се разписа за 2:2. 180 секунди по-късно Прика направи нов пълен обрат в мача, оформяйки крайното 3:2 в полза на норвежците.

Така преди изиграването на последните мачове от групата класирането е напълно ясно, остава единствено да се види кой с колко точки ще завърши. Металист в момента има 13 точки, на 3 пред 2-ия Леверкузен и със сигурност печели групата, тъй като в двубоя в Германия изкопчи 0:0, а днес победи с 2:0. Трети е Розенборг с 6 пункта, а последни са австрийците от Виена без спечелена точка.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона