3. Милан обърна Манчестър Сити в спектакъл (ВИДЕО)

Милан обърна Манчестър Сити в спектакъл (ВИДЕО)

„Росонерите“ спечелиха с 3:2 в САЩ

Милан победи Манчестър Сити с 3:2 в приятелски мач, игран на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк, САЩ. Двата тима не разочароваха над 50 хил. души, дошли да наблюдават двубоя. Те сътвориха истинско голово шоу, като си отбелязаха общо пет попадения в двете врати, но накрая "росонерите" ликуваха.

Ман Сити пръв откри резултата, а точен бе голямата звезда на тима Ерлинг Холанд в 19-ата минута. Оскар Боб отне топката по дясното крило, напредна и подаде към Холанд, който стреля във вратата за 1:0. Голът бе зачетен, въпреки протестите на италианците за нарушение в хода на атаката.

Милан обаче направи обрат с два бързи гола. В 30-ата минута Лоренцо Коломбо изравни с глава след центриране на Саму Чуквуезе. В 35-ата минута отново Коломбо бе в прегръдките на съотборниците си, като отново се възползва от центриране на Чуквуезе, но този път стреля от воле през краката на вратаря за 1:2.

Три минути по-късно обаче Милан остана без Алесандро Флоренци, който се наложи да бъде изнесен на носилка и заменен принудително от Томазо Побега. Интересното е, че през второто полувреме и двата отбора смениха екипите си и излязоха с резервните си такива.

Манчестър Сити възстанови равенството в 55-ата минута с гол на Джеймс МакАтий с глава след центриране на Мика Хамилтън. Милан обаче изтръгна победата в 78-ата минута, когато Марко Насти отбеляза за крайното 2:3 с изстрел по земя от границата на наказателното поле.