3. Монако с нова грешна стъпка в Лига 1 (ВИДЕО)

Монако с нова грешна стъпка в Лига 1 (ВИДЕО)

Тимът на Клаудио Раниери завърши наравно 1:1 като домакин на Евиан Тонон Гаяр

Отборът на Монако регистрира пето равенство в Лига 1 през този сезон, след като тази вечер завърши при резултат 1:1 като домакин на Евиан Тонон Гаяр. Мачът от 13-ия кръг на френското футболно първенство се игра на стадион „Луи II”, а и двете попадения паднаха през първото полувреме.

Гостите успяха да открият резултата в 20-ата минута, когато Даниел Вас се разписа с удар с десния крак. 7 минути по-късно равенството бе възстановено, след като Фалкао бе точен за 1:1 с хубав изстрел. При този резултат дойде и почивката.

През втората част интересните моменти на "Луи II" не липсваха. Моду Сугу направи два пропуска за гостите, като при първата ситуация в 65-ата минута ударът му бе спасен от Даниел Субашич, а при втората в 81-ата - нападателят стреля над вратата. В 84-ата вратарят на Монако отрази и изстрел на Дан Нистор.

В 88-ата минута Монако бе много близко до това да отбележи второ попадение, но Лукас Окампос нацели страничната греда. В добавеното време на двубоя Сугу направи нов пропуск за гостите, като ударът му бе блокиран от играч на Монако.

До нови попадения до края така и не се стигна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

След това равенство Монако остава на третото място и е с актив от 26 точки, колкото има и вторият Лил. Шампионът Пари Сен Жермен е с 28 точки. Евиан Тонон Гаяр заема 12-ата позиция с 16 точки.