3. Монпелие дръпна с три точки пред ПСЖ (видео)

Монпелие дръпна с три точки пред ПСЖ (видео)

Лидерът във френската Лига 1 – Монпелие, спечели с 3:1 като гост на Олимпик Марсилия

Лидерът във френската Лига 1 – Монпелие, спечели с 3:1 като гост на Олимпик Марсилия в отложен мач от шампионата на страната. Двубоят се проведе на „Велодром”, а след днешния успех Монпелие увеличи на три точки преднината си пред втория в подреждането – Пари Сен Жермен, като в момента има 66 пункта. Олимпик Марсилия пък в десети пореден мач от първенството на Франция не успя да запише победа и в момента е на 9-ото място с 40 точки.

Монпелие успя да отбележи попадение още в началните минути на днешния мач. Гостите поведоха в 7-ата минута, след като Юнес Белханда реализира отсъдената в полза на отбора му дузпа. До края на първото полувреме обаче домакините от Олимпик Марсилия успяха да възстановят равенството. Това се случи в 33-ата минута, когато Стефан Мбиа прати с глава кълбото в мрежата на Монпелие. До почивката нито един от двата тима не достигна до нов гол и така след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

През втората част Монпелие пък успя да вкара още два гола, като по този начин се добра и до победата в мача. Първо, в 49-ата минута, Оливие Жиру се разписа след изстрел с левия крак. В 70-ата пък Юнес Белханда реализира втория си гол в срещата и по този начин оформи крайното 3:1 в полза на Монпелие.

В следващия кръг от френското първенство Олимпик Марсилия приема на „Велодром” отбора на Каен, докато Монпелие гостува на Лориен.