3. Монпелие преклони глава пред Лориен

Монпелие преклони глава пред Лориен

Вижте останалите резултати в Лига 1 от играните до момента двубои от 16-ия кръг

Отборът на Монпелие регистрира пета загуба в Лига 1 от началото на сезона, след като тази вечер отстъпи с 0:2 като домакин на Лориен. Мачът от 16-ия кръг на френското футболно първенство се игра на „Стад де ла Мосон“, а домакините завършиха срещата с 9 души.

И двете попадения за Лориен паднаха през втората част. Гостите поведоха в 48-ата минута с гол на Максим Бартелме. В 89-ата минута Виторино Илтон получи директен червен картон, а в 3-ата минута от добавеното време Лориен получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за фаул на Абделхамид Ел Каутари срещу Садио Диало в наказателното поле. Защитникът на Монпелие получи директен червен картон, а застаналият зад топката Венсан Абубакар оформи крайното 2:0.

Монпелие има само 2 победи в Лига 1 от началото на сезона, а освен това досега през кампанията е регистрирал и 9 равенства и 5 загуби във френското първенство. След днешното поражение Монпелие се намира на 17-ото място, точно над чертата с изпадащите отбори, и е с 15 точки. Лориен е 12-ти с 20 точки.

Ето и останалите резултати от играните до момента двубои от 16-ия кръг на Лига 1: