3. МОЩНО НАПРЕД: Реал Мадрид разби Аталанта и е на четвъртфинал в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белия балет и Карим Бензема влязоха в историята след 3:1 в Испания

Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига, след като спечели и реванша с Аталанта.

Белия балет се наложи с 3:1 у дома, а преди това надви съперника и с 1:0 като гост, така че вече има 12 успеха в последните си 13 срещи с италиански опоненти.

Така хората на Зинедин Зидан прескочиха осминафиналната фаза, в която отпаднаха в предните два сезона, а и пренаписаха историята със своя мач №100 в преките елиминации на най-престижния клубен турнир на УЕФА.

В състава им за надпреварата след операция на коляното се завърна капитанът Серхио Рамос, който вкара от дузпа второто попадение в срещата и ознаменува по най-добрия начин своя 670-и двубой за клуба.

Преди паузата пък Карим Бензема откри резултата на стадион "Алфредо ди Стефано" с 14-ия си гол в последните 13 домакински срещи на „кралете“ и се превърна в едва петия футболист, вкарал 70 попадения в Шампионската лига.

Малко преди края двата отбора си размениха по един бърз гол. Луис Муриел намали до 2:1 от свободен удар в 83-ата минута, ала веднага след подновяването на играта резервата Марко Асенсио сложи точка на спора.

Иначе първата добра атака бе на домакините. След едва 128 секунди игра именно Муриел проби добре и центрира отлично към Робин Госенс, но германският национал стреля отблизо право в тялото на Тибо Куртоа и вратарят спаси.

В началните минути, донякъде изненадващо, гостите се настаниха в половината на Реал и домакините опитаха първата си атака в седмата, но Винисиус бе спрян пред наказателното поле.

В 13-ата минута отново Муриел изведе свой съотборник зад гърба на защитата, ала Серхио Рамос изби в корнер точно преди Марио Пашалич да овладее.

След последвалия корнер се стигна до свободен удар, а след това до центриране и блокиран от Начо опит за странична ножица.

В 27-ата минута Реал осъществи бърза контраатака и Винсиус направи двойно подаване с Карим Бензема, след което стреля, но защитник на гостите скочи самопожертвователно и блокира удара му.

Малко по-късно обаче гостите сгрешиха при изнасянето на една топка и бяха наказани.

В 34-ата минута, след връщане на защитник към вратаря последният изчисти право към Лука Модрич, който овладя и бързо стигна до пеналта. Там хърватският полузащитник подаде към непокрития до точката за изпълнение на дузпа Карим Бензема, а нападателят без забавяне прати топката в долния ъгъл и откри – 1:0.

Така френският голаджия на Реал вече има 21 попадения през сезона и общо 270 с бялата фланелка.

Аталанта опита да отговори скоро след това и Руслан Малиновски отправи опасен изстрел, който обаче профуча покрай вратата.

Това позволи на домакините да се оттеглят на почивка с минимален аванс и преднина 2:0 в общия резултат.

Той можеше да стане и още по-изразителен, ако малко след паузата Винисиус Джуниор бе завършил подобаващо една отлична контраатака, която самият той започна.

Бразилецът овладя топката пред наказателното си поле, направи двойно подаване с Ферлан Менди, след което финтира двама съперници и остана сам срещу вратаря. Точно тогава обаче завършващият му удар не бе на ниво и той пропиля отлична възможност.

В 54-ата минута и Менди пробва изстрел, ала много лек и точно в тялото на вратаря, а пет по-късно Винисиус бе препънат точно на границата на наказателното поле и Реал получи дузпа.

Серхио Рамос застана зад топката и в 60-ата минута я прати в мрежата, за да предреши крайния изход на сблъсъка.

Не след дълго капитанът на Реал бе заменен, а в 68-ата минута Бензема можеше да оформи класиката.

Първият опит на нападателя с глава обаче бе спасен от вратаря, а след втория той прати топката в страничната греда от непосредствена близост и така резултатът се запази.

Същото стана и след като резервата Дуван Сапата се озова очи в очи с Куртоа, но последния спаси с крак изстрела му от десетина метра.

Белгийският национал обаче бе безпомощен в 83-ата минута, когато Муриел се разписа с прецизно изпълнение на свободен удар.

Надеждите на гостите окончателно угаснаха само минута по-късно, когато появилият се като резерва Марко Асенсио реализира след добра атака и оформи крайното 3:1, за да прати на четвъртфиналите Реал с общ резултат 4:1.

Реал (Мадрид) – Аталанта 3:1 (4:1 общ резултат)
1:0 Карим Бензема (34)
2:0 Серхио Рамос (60, дузпа)
2:1 Луис Муриел (83)
3:1 Марко Асенсио (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Начо, Рамос, Варан, Менди, Валверде, Кроос, Модрич, Лукас Васкес, Винисиус, Бензема;

АТАЛАНТА: Спортиело, Джимсити, Ромеро, Толой, Госен, Песина, Де Роон, Мееле, Пашалич, Малиновски, Муриел;