3. Моуриньо казал на съдията Джон Мос: Венгер е прав, ти си ши*ано слаб!

Моуриньо казал на съдията Джон Мос: Венгер е прав, ти си ши*ано слаб!

ФА разкри какво пише в официалния доклад на съдията на мача Уест Хем - Челси

Жозе Моуриньо е нарекъл съдията Джонатан Мос „ши*ано слаб” на полувремето на мача с Уест Хем, разкриха от ФА.

Моуриньо бе изгонен на трибуните при загубата на неговия отбор с 1:2 на „Ъптън парк” за поведението си на почивката, което му донесе наказание за един мач и 40 000 паунда глоба.

През септември Арсен Венгер нарече съдщия рефер „слаб и наивен” за решението му да изгони Габриел Паулиста с червен картон за сблъсък с Диего Коща.

ФА публикува официалния доклада на Джонатан Мос за срещата Уест Хем – Челси (2:1), в който пише:

„Когато аз и колегите ми напуснахме терена на почивката, влязохме в тунела и се отправихме към нашата съблекалня. Г-н Моуриньо, мениджърът на Челси, ни чакаше видимо афектиран и започна агресивно да ни пита за нашите отсъждания през първото полувреме. Вместо да говоря пред хората с него, го помолих да влезе в коридора на мота съблекалня и придружен от Саймън Сътън, мениджърът по сигурността на Уест Хем, г-н Моуриньо ме пита за едно нарушение, една засада и изчистване от голлинията. Дадох му кратки отговори на неговите въпроси. След това го помолих да напусне стаята. Той отказа. Помолих го пак. След като отказа пак, помолих г-н Сътън да го изведе от стаята. В този момент г-н Моуриньо стана много агресивен и нервен. Той крещеше „вие ши*аните съдии сте слаби... Венгер е прав за теб.... ти си ши*ано слаб”. Посъветвах г-н Моуриньо да не заема позицията си на скамейката за втората част от мача”.