3. Мойс с първа победа начело на Юнайтед след 5:1 над австралийци (ВИДЕО)

Мойс с първа победа начело на Юнайтед след 5:1 над австралийци (ВИДЕО)

"Червените дяволи" безпощадни във втората си контрола, играна в Сидни

Манчестър Юнайтед отнесе с 5:1 сборен отбор звезди от австралийския шампионат във втората си контрола от лятната подготовка, играна в Сидни.

80-те хиляди на стадиона в австралийския град видяха шест гола и първа победа на Дейвид Мойс като наставник на гостите.

Джеси Лингард откри резултата в 11-ата минута след пас на Дани Уелбек. Страхотен гол на Уелбек направи 2:0 в 34-ата минута, а след почивката Бесарт Бериша намали.

Младокът Лингард обаче се разписа 2 минути по-късно и върна преднината на Юнайтед от 2 гола.

Дойде ред и на Уелбек да вкара втория си гол в 70-ата минута, а след това Робин ван Перси ознаменува присъединяването си в състава с попадение за 5:1.

В оставащите три минути до края на мача гостите пропуснаха още половин дузина шансове за гол, но в крайна сметка резултатът се задържа 1:5.

1:5 - Ван Перси (87)

Съставът на Манчестър Юнайтед: Андерс Линдегард, Рафаел да Силва, Рио Фърдинанд (45-Майкъл Кийн), Фил Джоунс, Патрис Евра (76-Фабио да Силва), Уилфред Заха, Майкъл Карик (71-Андерсон), Том Клевърли, Джеси Лингард, Райън Гигс (62-Робин ван Перси), Дани Уелбек (71-Аднан Янужай)

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм