3. Непознат Байерн се размина с титлата пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Непознат Байерн се размина с титлата пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Експериментален състав на баварците направи 1:1 с Борусия М'Гладбах, Дортмунд мачка с 5:1, феновете скочиха на Хумелс

Байерн Мюнхен не можа да защити шампионската си титла в Германия за трети пореден път, тъй като стигна само до 1:1 при домакинството си срещу Борусия Мьонхенгладбах, а преследвачите от Дортмунд разбиха с 5:1 вкъщи Волфсбург.

Така „жълто-черните” стопиха разликата до върха на 5 точки и теоретично два кръга преди края имат илюзорен шанс да триумфират.

Настроението на баварците пък бе доразвалено след загубата в сряда от Атлетико в Мадрид с 0:1.

Във вторник те ще приемат „дюшекчиите” за реванш в полуфиналите на Шампионска лига, а в събота гостуват на Дармщад за поправителен в Бундеслигата.

Наставникът Хосеп Гуардиола записа своя мач №100 начело на тима в Бундеслигата.

Испанецът обаче заложи на доста експериментален състав и остави на пейката звезди като Левандовски, Видал, Алаба, Алкантара, Дъглас Коща и капитана Лам, а това в крайна сметка му изигра лоша шега и 75 000 на „Алианц Арена” не отпразнуваха четвъртата поредна титла.

Тя бе реална до 72-ата минута на срещата, след като още в шестата любимецът Томас Мюлер откри резултата.

Андре Хан обаче смълча трибуните с изравнително попадение и остави феновете да чакат със свити сърца мача с Атлетико.

Феновете на Борусия пък видяха поредното зрелище в Дортмунд.

Любимците им разпиляха с 5:1 гостуващия Волфсбург, а с два гола за минута се отличи Пиер-Емерик Обамеянг.

Той бе точен в 77-ата и в 78-ата, след като преди това се разписаха още Шинджи Кагава (‘7), Густаво Рамос (‘9) и Марко Ройс (’59). Taка Обамеянг, който игра с доста екстравагантни калеври, се превърна в първия футболист на Борусия, вкарал 25 гола в един сезон от 1981 г. насам.

Утешителното попадение за „вълците” бе дело на мултимилионната им покупка Андре Шурле (’86) и падна малко преди края.

Привържениците на домакините пък попитаха с транспарант Матс Хумелс, който почти сигурно си тръгва през лятото, защо "капитана напуска кораба".

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1