3. Неймар и Бразилия с лесно 2:0 над Шотландия на „Емирейтс” (видео)

Неймар и Бразилия с лесно 2:0 над Шотландия на „Емирейтс” (видео)

Нападателят на Сантош Неймар за пореден път показа, че се намира в страхотна форма, след като вкара и двете попадения за победата с 2:0 над тима на Шотландия в контрола, в среща играна на стадион „Емирейтс” в Лондон.

Двубоят започна с очакван натиск на „златистите” и неточни удари в началните минути на Лукас Лейва и Рамиреш. „Гайдарите” пък бяха приели играта в своята половина и разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Сезар.

Шотландците пък не бяха печелили срещу Бразилия в последните три мача, а феновете им се надяваха тази статистика да се промени. В 19-ата минута обаче латиноамериканците бяха близо до това да открият резултата, след като Дамиао засече с глава центриране от корнер, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.

Натискът на бразилците продължи и Дамиао и Рамиреш изтърваха по още една изгодна възможност. Така се стигна до 42-ата минута, като Андре Сантош намери Неймар в наказателното поле, а стрелецът с прецизен изстрел прати кълбото в долния ляв ъгъл на МакГрегър за 1:0.

Втората част отново стартира силно за „селесао” и в 47-ата минута Неймар можеше да удвои, ала ударът му се отклони в напречната греда и излезе в аут. Последваха пропуски на Елано и Дамиао, преди да се стигне до 77-ата минута, когато Неймар все пак направи 2:0, след като бе точен от дузпа.

До края на двубоя Шотландия все пак успя да организира няколко хубави атаки, но ударите на Банан и Снодграс бяха спасени от Жулио Сезар. Нови голове в мача обаче нямаше и така Бразилия се наложи над Шотландия с 2:0 в контрола, с две попадения на Неймар.

Състави
:

Шотландия: МакГрегър, Хътън, Колдуел, Бера (Уилсън 73’), Крейни, Адам (Снодграс 78’), Браун, Морисън (Коуи 90’), МакАртър (Банан 57’), Уитакър (Комънс 64’), Милър (Смит 87’)

Бразилия: Сезар, Сантош, Силва, Лусио, Алвеш, Жадсон (Лукас 72’), Рамиреш, Елано (Елиас 83’), Лейва (Сандро 86’), Неймар (Аугусто 90’), Дамиао (Хонас 79’)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1