3. Николай Михайлов и Твенте завършиха сезона в Холандия със загуба

Николай Михайлов и Твенте завършиха сезона в Холандия със загуба

Вижте всички резултати от последния 34-ти кръг на холандския шампионат

Българинът Николай Михайлов и неговият Твенте завършиха настоящия сезон в холандското първенство с поражение. Тимът от Еншеде загуби с 2:4 визитата си на ВВВ Венло от последния 34-ти кръг на шампионата.

Българският национален вратар бе титуляр за Твенте и изигра пълни 90 минути за тима, който пък ще трябва да премина през фазата на плейофите, за да се опита да си осигури участие в турнира Лига Европа през следващия сезон, тъй като е 6-ти в крайното класиране с 60 точки. ВВВ Венло пък ще се включи в плейофите за оставане в елита на Холандия, като финишира на 16-ата позиция в крайното подреждане с 31 пункта.

ПСВ Айнховен пък постигна победа с 3:1 при гостуването си на Екселсиор от 34-ия кръг. Българският бранител на „филипсите” – Станислав Манолев, бе на резервната скамейка на своя тим и остана там по време на целия двубой.

ПСВ Айндховен фишинира в крайното класиране на 3-ото място с 66 точки, а Екселсиор е последен с едва 19 точки и през следващия сезон ще играе във второто ниво на холандския футбол.

ВВВ Венло 4:2 Твенте

Шампион на Холандия през този сезон е отборът на Аякс, който спечели титлата още в предишния кръг. Фейенорд, заедно с Аякс, ще участва в Шампионската лига през следващия сезон.

За Лига Европа се класират директно ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар, а в плейофите за участие в Лига Европа ще играят Хееренвеен, Твенте, Витес и Валвийк.

В плейофите за оставане в елита ще се състезават ВВВ Венло и Де Граашфап, а Екселсиор изпада директно във второто ниво на холандския футбол.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)