3. Ница отстрани Дижон след 6 гола, драма и дузпи (видео)

Ница отстрани Дижон след 6 гола, драма и дузпи (видео)

Лориен излъга Льо Ман с 1:0 навън, също чака полуфиналите

Лориен излъга втородивиознния Льо Ман с 1:0 като гост и продължава на полуфиналите за Купата на Лигата във Франция.
Льо Ман има огромни проблеми и се бори за оцеляване в Лига 2, но успя да затрудни елитния си съперник на 1/4-финалната фаза, който е 9-ти в Лига 1.

Победата за Лориен изкова Жил Суну, който дойде в клуба от Арсенал. Френският нападател разпечата мрежата на Льо Ман в 71-ата минута, като 10 по-късно беше заменен. До края Лориен запази аванса си на „MMАрена” и е сред най-добрите четири в надпреварата.

В друг мач от четвъртфиналите за Купата на Лигата Ница и Дижон сътвориха истинско голово шоу на „Мунисипал ду Рей” в Ница.
Втородивизионният Дижон беше много близо до сензацията. Гостите на три пъти повеждаха, но съдбата им изигра лоша шега – и трите пъти Ница изравняваше, а накрая домакините показаха по-здрави нерви и спечелиха двубоя в рулетката на дузпите.

Томас Гербер изведе Дижон напред в 19-ата минута, а Антони Муние възстанови равенствотот в 35-ата. След почивката сценария се повтори – Брис Жовиал пак даде надежда на Дижон, че може да бие за 1:2, ала Ренато Кивели отново върна баланса с гол за 2:2 в 78-ата минута.

Продълженията предложиха същата драма. Ерик Бото реализира дузпа за Дижон само 3 минути преди края на двете продължения по 15 минути. За трети път обаче Ница намери сили да отвърне и вкара мача в дузпи с попадение на Фабиан Монсон минута преди края.

При дузпите Дижон пропусна два пъти и плати скъпо, губейки с 5:3. Така Ница ще играе на полуфиналите.