3. Нова грешка на Ливърпул по пътя към титлата - 1:1 срещу Уигън

Нова грешка на Ливърпул по пътя към титлата - 1:1 срещу Уигън

Нова грешна стъпка по пътя към титлата направи Ливърпул. Този път възпитаниците на Рафа Бенитес се издъниха при гостуването си на Уигън от 23-ия кръг на Висшата лига. Срещата на “Джей Джей Би Стейдиъм завърши 1:1.

Нова грешна стъпка по пътя към титлата направи Ливърпул. Този път възпитаниците на Рафа Бенитес се издъниха при гостуването си на Уигън от 23-ия кръг на Висшата лига. Срещата на “Джей Джей Би Стейдиъм завърши 1:1 и “червените” вече изостават с 2 точки от Манчестър Юнайтед в класирането.

През първата част Ливърпул стоеше по-добре на терена, но сериозно голови положения пред вратата на Майкъл Полит липсваха. Центриранията на Уигън затрудняваха Карагър и Шкъртъл, но все пак вратата на Рейна оставаше суха. В 41-ата минута Масчерано пуисна хубав пас зад защитата на Уигън към Бенаюн, израелският национал преодоля вратаря Полит и от малък ъгъл отбеляза за 1:0. В последната минута на първата част Стивън Джерард стреля от фаул, но топката мина покрай вратата.

През втората част двата Уигън заигра по-добре, като с добри пробиви се отличи Де Ридер. Бенитес пък направи няколко смени като извади Торес и Бенаюн. Домакините дочакаха своя час и в 83-ата минута резервата Кумас бе спънат от Лукаш в наказателното поле и реферът Фил Дауд отсъди бялата точка. Зад топката застана новото попълнение Мидо и изравни резултата. До края на срещата Уигън можеше да стигне до победата. Друго ново попълнение Рогайеда стреля от фаул, но топката срещна гредата на Рейна.

Така Ливърпул вече са 3-и в класирането с 48 точки, а Уигън са 7-и с 32.

Уигън – Ливърпул 1:1
(0:1) Бенаюн 41'
(1:1) Мидо 83' (дузпа)

Уигън: Полит; Мелкиот; Бойс, Шарнър, Фигероа; Де Ридер (63' Кумас), Браун, Кетърмол, Тейлър (80' Камара); Мидо, Заки (77' Родайега).

Ливърпул: Рейна; Арбелоа, Шкъртъл, Карагър, Аурелио; Бенаюн (75' Каут), Лукаш, Масчерано, Бабел, Джерард (84' Кийн); Торес (72' Риера).

Жълти картони: Фигероа (Уигън)
Съдия: Фил Дауд
Стадион: “Джей Джей Би Стейдиъм”, 21 237 зрители

Национал на Северна Ирландия пътувал 9500 км за мача с България

Националът на Северна Ирландия Джамал Люис е пропътувал разстояние от над 9500 километра от Сао Пауло до Белфаст, за да играе в двубоите на страната си от турнира Лигата на нациите

Манчестър Юнайтед се изгарви със Сър Алекс Фъргюсън

Свиването на бюджета в Манчестър Юнайтед удари и по една от най-големите клубни легенди сър Алекс Фъргюсън, съобщава "Атлетик“. Според информацията, след края на настоящия сезон шотландецът вече няма да получава "многомилионния“ си хонорар от клуба за работата му като посланик на клуба.

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати