3. Нова грешна стъпка за Лоран Блан начело на ПСЖ (ВИДЕО)

Нова грешна стъпка за Лоран Блан начело на ПСЖ (ВИДЕО)

Единсон Кавани спаси столичани от срамна загуба у дома

ПСЖ завърши наравно 1:1 с тима на Аячо в последен двубой от втория кръг в Лига 1. Педрети откри за гостите, а Кавани донесе точката за отбора на Лоран Блан. Тиаго Силва на два пъти удари гредата, а Ибрахимович, Тиаго Мота, Лукас Моура и отнво Кавани пропуснаха поне една дузина положения.

В седмата минута домакините имаха възможност да открият резултата, но Очоя на два пъти отчая футболистите на ПСЖ. Вместо това две минути по-късно Аячо поведе и „Пак де Пренс“ замлъкна. Мостефа намери Педрети, който с изключително красив удар преодоля Сиригу.

В 23-тата минута отново Очоя се прояви по-най добрия начин. Този път вратарят на Аячо спаси удар на Максуел. Шест минути по-късно удар с глава на Ибрахимович попадна отново в ръцете на Очоя. Минути по-късно отново Ибра стреля, но този път Очоя не трябваше да се намесва, тъй като топката премина покрай вратата му.

Още с началото на втората част започнаха да валят опасности пред вратата на Очоя. Кавани е първият, чийто удар обаче не попадна в рамките на ѝ. В 58-ата минута отново уругваеца затрудни стража на Аячо, но в крайна сметка топката преднината на гостите се запазваше.

В рамките на няколко минути топката бе изчиствана от голлинията на два пъти – първо след удар на Алекс, а след това – на Тиаго Силва. Малко по-късно Очоя отново разочарова Ибрахимович, като успя да хване още един удар.

В 80-ата минута и гредата помогна на Аячо, след удар с глава на Тиаго Силва. Минута по-късно и Тиаго Мота пробва късмета си, но не нацели очертанията на вратата.

Шест минути преди края на редовното време логичното се случи и Кавани изравни. След удар от границата на наказателното поле, уругваецът спаси столичани от сериозен срам.

В последните минути на добавеното време футболистите на ПСЖ удариха нова греда, и пак Тиаго Силва. Бразилецът изстреля страхотен шут от дистанция, но отново нямаше късмет.

С късмет или не, стартът на шампионите е ужасен и след първите два кръга на Лоран Блан начело на ПСЖ, тимът има две точки, намирайки се на 13-ата позиция. Тове бе първа точка за Аячо в тазгодишното издание на Лига 1, която им отреди 14-ата позиция.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не