3. Нова победа за Холандия в група "D" (ВИДЕО)

Нова победа за Холандия в група "D" (ВИДЕО)

"Лалетата" се наложиха над Румъния с убедителното 4:0

Отборът на Холандия постигна шеста победа в група „D” на квалификациите за Мондиал 2014, след като тази вечер се наложи с убедителното 4:0 като домакин на Румъния. Мачът се игра на „Амстердам Арина”.

Флорин Гардош стреля неточно за гостите от Румъния в 5-ата минута, а Холандия отвърна с удар на Робин ван Перси, но кълбото не попадна в рамките на вратата. „Лалетата” излязоха с гол напред в 11-ата минута, когато Ван Перси комбинира с Рафаел ван дер Ваарт, а той с изстрел с десния крак забоде кълбото зад Костел Пантилимон.

Малко преди средата на първото полувреме Кевин Строотман също се отчете с пропуск за „лалетата”. До почивката не се стигна до нови голове, въпреки че Адриан Попараду имаше възможност да отбележи за Румъния, но ударът му бе спасен от Кенет Вермеер.

Домакините започнаха добре през втората част и в 50-ата минута Робин ван Перси можеше да се разпише, но вратарят на гостите се справи с удара на нападателя на Манчестър Юнайтед. Ван Перси все пак съумя да вкара в 55-ата минута, когато засече топката с глава след центриране на Ариен Робен, а кълбото се оплете в мрежата на Румъния.

10 минути по-късно резултатът стана 3:0 в полза на „лалетата”. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а застаналият зад топката Робин ван Перси не сбърка за 3:0. Богдан Станку пропиля добра възможност за гостите в 78-ата минута, а крайното 4:0 бе оформено в самия край на мача. Автор на четвъртия гол за Холандия в 90-ата минута бе Джърмейн Ленс.

Така Холандия вече е с актив от 18 точки, като има 6 победи от 6 мача. Румъния остава на 3-ото място с 10 точки.