3. Новият Ливърпул безупречен във Висшата лига (ВИДЕО)

Новият Ливърпул безупречен във Висшата лига (ВИДЕО)

Арне Слот с победа в дебюта на "Анфилд"

Ливърпул постигна втора поредна победа през сезона след 2:0 над Брентфорд в мач от 2 кръг на Висша лига.

Дебютът на Арне Слот на "Анфийлд" дойде 8 дни след 2:0 над Ипсуич на старта на кампанията.

"Пчеличките" нямат успех на този стадион от 1937 година насам.

Това бе и мач №100 на капитана на домакините Върджил ван Дайк в дома на мърсисайдци.

Домакините наложиха натиск от самото начало на сблъсъка.

В 13-ата минута Луис Диас беше изведен на чиста голова позиция, като той навлезе в наказателното поле и стреля технично, давайки аванс на мърсисайдци в резултата.

В 19-ата минута отново колумбиецът беше изведен сам срещу Марк Флекен, но опитният страж успя да спаси.

В края на първата част Александър-Арнолд стреля шутира опасно от границата на наказателното поле, имаше рикошет, но топката премина на сантиметри от целта.

В 70-ата минута Ливърпул сложи край на интригата, след като египетският национал Мохамед Салах реализира своя втори гол за сезона и донесе трите точки на селекцията на Арне Слот.