3. Нюкасъл влезе в елитния „Клуб 6:0”, „свраките” разнищиха Стилиян и Вила (видео)

Нюкасъл влезе в елитния „Клуб 6:0”, „свраките” разнищиха Стилиян и Вила (видео)

„Свраките” прегазиха разпасания отбор на Вила, Карю пропуска фрапантна дузпа

Нюкасъл се подигра с Астън Вила и отбеляза завръщането си във Висшата лига с първа победа в елитния английски шампионат. „Свраките” разбираха граничещия с бедствено положение тим на Вила с 6:0. Капитанът на бирмингамци Стилиян Петров направи всичко по силите си да поведе гостите на „Сейнт Джеймсис Парк” до успешен резултат, но за тима на временния наставник Кевин Макдоналд всичко се срина в деветата минута, когато Джон Карю пропиля по безочлив начин идеална възможност да се разпише от дузпа. Голмайсторът на домакините Анди Керъл пък даде заявка, че и този сезон ще бъде топреализратор за сезона със страхотния хеттик, който наниза във вратата на безпомощния Брад Фридъл.

Стилиян изведе Ашли Йънг в наказателно поле, където той бе съборен от Стив Харпър. Зад топката застана Карю, който изстреля топката на метри над вратата на Харпър.
След първоначалната уплаха Нюкасъл влезе в ритъм и наказа Вила в 13-ата минута. Мустакатият полузащитник на „свраките” Джоуи Бартън простреля вратата на Брад Фридъл с невероятен далечен удар, който на няколко пъти промени траекторията на полета си и в крайна сметка влетя неспасяемо в горния ъгъл за 1:0.

След половин час игра Кевин Нолан покачи за 2:0. Хосе Енрике центрира към далечната греда, където Анди Керъл продължи към Нолан. Първият удар на Нолан бе отразен от Фридъл, но при добавката не бе допусната същата грешка и топката изпъна мрежата. Няколко секунди след това и голмайсторът на Нюкасъл в Чемпиъншип Анди Керъл отбеляза първия си гол за сезона. Джоуи Бартън създаде суматоха в защитата на Вила с центриране от корнер. Опитният Ричард Дън не успя да изчисти, а Керъл насочи топката в близкия ъгъл за 3:0.
Вила не успяваше да демонстрира никакви креативни решения в предни позиции, а през втората част Нюкасъл продължи да търси още голове, с които да зарадва феновете си.

Керъл отбеляза втория си гол в двубоя в 67-ата минута, а три минути преди края същото стори и Кевин Нолан. Керъл офороми хеттрика си в последната минута на редовното време.

Така след убедителните победи с по 6:0 на Челси и Арсенал, Нюкасъл също влезе в заформилия се наскоро елитен клуб.