3. Обамеянг бе върнат в състава и вкара 4 гола, Байерн сбърка (обзор)

Обамеянг бе върнат в състава и вкара 4 гола, Байерн сбърка (обзор)

РБ Лайпциг може да настигне баварците на върха

Хофенхайм сложи край на победната серия на Байерн (Мюнхен) от 5 победи във всички турнири след равенство 1:1 на „Алианц Арена”. Бараците записват и трето равенство този сезон, като в неделя може да бъдат изравнени в таблицата от РБ Лайпциг, който приема Майнц 05. Хофе пък остава без загуба този сезон.

Кемен Демирбей даде аванс на гостите с убийствен удар в горния ляв ъгъл, с който германо-турският футболист обра паяжините над Мануел Нойер.

Байерн изравни в 34-ата минута, когато Ариен Робен проби през центъра, пусна наляво за Дъглас Коща, който от своя страна центрира успоредно на голлинията и Стивън Цубер си отбеляза автогол.

В добавеното време гредата попречи на Томас Мюлер да донесе успеха на тима, воден от Карло Анчелоти.

Борусия (Дортмунд записа първа победа в Бундеслигата от 23 септември насам (1 загуба и 3 равенства). В Хамбург 4 гола срещу закъсалите домакини, които са последни без победа, заби Пиер-Емерик Обамеянг (4’, 23’, 27’, 48’) за крайното 5:2. 27-годишният габонски нападател, който беше изключен от състава за мача от Шампионската лига срещу Спортинг за нарушаване на вътрешния правилник, за трети път наниза хеттрик в Бундеслигата.

А предишният футболист на Борусия с 4 гола в един мач от Бундеслигата беше Михаел Цорк през май 1998 г. срещу Юрдинген (4:2).

Срещу Хамбургер пък е най-лесно да направиш хеттрик, защото през този сезон цели трима го сториха – Похянпало, Модест и Обамеянг.

Клубната легенда Уве Зеелер пък празнуваше своя 80-и рожден ден, но и това не помогна на Хамбургер, който досега не беше губил на тази дата (1 победа и 3 равенства).

Байер Леверкузен продължи възходящата си линия с трета поредна победа във всички турнири – 3:2 над Дармщад. „Аспирините” владееха положението през целия мач, като до 85-ата минута имаха аванс от две попадения. Головете отбелязаха Хакан Чалханоглу, Юлиан Бранд и Чарлс Арангис. Леверкузен пък улучи греда за 8-и път този сезон – повече от всеки друг тим в Бундеслигата.

С късния попадения на Раул Бобадия и Халил Алтънтоп Аугсбург се наложи с 2:0 над своя домакин Инголщад, който има равни точки с Хамбургер – по 2. Бобадия вкара само 6 минути след появата си в игра за Аугсбург, а Алтънтоп осигури трите точки.

С две попадения Марио Гомес осигури успеха на Волфсбург над Фрайбург с 3:0 като гост. За последно националът бе вкарвал два гола в един мач през април 2013 г. за Байерн при 6:1 над Хановер. Пет минути преди края Кристиан Гюнтер от състава на домакините беше изгонен за поваляне на Дидави в наказателното поле, а Рикардо Родригес реализира отсъдената дузпа.

Бундеслига на Германия, 10-и кръг:

Леверкузен – Дармщад 3:2 (1:0 Чалханоглу 32, 1:1 Антонио 47', 2:1 Бранд 47', 3:1 Арангис 69', 3:2 Вранчич 85')

Байерн Мюнхен – Хофенхайм 1:1 (0:1 Демирбей 16', 1:1 Зубер 34' автогол)

Инголщад – Аугсбург 0:2 (0:1 Бобадия 85', 0:2 Алтинтоп 90')

Хамбургер – Борусия Дортмунд 2:5 (0:1 Обамеянг 4', 0:2 Обамеянг 23', 0:3 Обамеянг 27', 0:4 Обамеянг 48', 1:4 Мюлер 55', 1:5 Дембеле 76', 2:5 Мюлер 82')

Фрайбург – Волфсбург 0:3 (0:1 Гомес 41', 0:2 Гомес 53', 0:3 Родригес 86' дузпа)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1