3. ОБЗОР: Байерн смачка Хофе и е непоклатим на върха, Дортмунд и Айнтрахт с обрати (ВИДЕО)

Вижте и всички резултати и голмайстори след ранните мачове в Германия

Отборът на Байерн Мюнхен записа своята 14-та победа от началото на сезона в Германия. Баварският колос нямаше никакви проблеми при домакинството си на Хофенхайм и се наложи с 4:1. Успехът увеличи преднината бюна Байерн на цели десет точки пред втория РБ Лайпциг, който обаче е с мач по-малко.

Загубата пък остави тима на гостите на 11-ото място във временното подреждане преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Двубоят очаквано започна с териториално предимство за домакините. Футболистите на Байерн взеха инициативата още от началните минути, владеейки спокойно топката, докато играчите на Хофенхайм предимно се защитаваха в първия четвърт час от мача. Въпреки това, гостите успяха да организират първата опасна атака в срещата. Тя дойде в 8-ата минута, когато Ихлас Бебу получи в наказателното поле и стреля, но в удобна позиция за Нойер, който улови.

В 16-ата минута баварците отговориха чрез Томас Мюлер, като само късметът запази резултата непроменен. Нападателят на домакините получи в пеналта и стреля незабавно, но за негово нещастие топката спря в гредата.

По-добрата игра на домакините все пак даде резултат в 33-ата минута, когато Йосуа Кимих центрира много добре в наказателното поле, където Жером Боатенг с глава успя да я насочи неспасяемо в рамката на вратата за 1:0.

В заключителните минути на първата част двата тима си размениха два бързи гола. Първо домакините увеличиха преднината си на 2:0 в 43-ата минута след точен изстрел на Томас Мюлер. Германецът получи от Роберт Левандовски на границата на наказателното поле и със страхотен удар не остави шансове на противниковия страж – 2:0.

Непосредствено преди последния съдийски сигнал за първата част, гостите все пак успяха да се върнат в мача, намалявайки пасива си. Бену намери Кръмарич в пеналта, който се освободи и стреля точно за 1:2.

В 52-ата минута Байерн имаше отлична възможност да увеличи преднината си, но ударът на Кингсли Коман бе спасен от стража на гостите. Все пак това се случи няколко минути по-късно, когато Роберт Левандовски за пореден път показа голмайсторските си умения и реализира трети гол за домакините. Полякът бе точен в 57-ата минута, когато успя да засече отбита топка.

След третото попадение за баварците, гостите от Хофенхайм тотално свалиха гарда и в 64-ата минута допуснаха четвърти гол, който изцяло уби интригата в мача. Автор на поредното попадение за домакините бе Серж Гнабри.

Веднага след това Павар реализира нов гол за домакините, но след преразглеждане на ситуацията в VAR, попадението бе отменено заради засада.