3. ОБЗОР: Реал Мадрид обърна Унион Берлин за 6 от 6 в групата (ВИДЕО)

ОБЗОР: Реал Мадрид обърна Унион Берлин за 6 от 6 в групата (ВИДЕО)

Модрич изпусна дузпа, но Хоселу компенсира с два гола

Реал Мадрид завърши груповата фаза на Шампионската лига с перфектен рекорд - шест победи от шест мача, след като победи драматично Унион Берлин с 3:2 като гост.

След само няколко секунди игра Унион можеше да поведе. Кевин Беренс стреля от воле от непосредствена близост и само рефлексът на Кепа Арисабалага спаси "лос меренгес" от попадение. Съвсем малко след това фал срещу испанския вратар предотврати почти сигурен гол във вратата му.

В самия край на полувремето дойде и най-добрата ситуация за гол за Реал. Модрич получи правото да изпълни дузпа, но стреля в центъра на вратата, където Рьонов успя да отрази с крак.

Драмата обаче стана пълна секунди по-късно. При наглед безобидна ситуация, Алаба не успя да изчисти добре и топката попадна на пътя на Кевин Фоланд, а бившият играч на Байер Леверкузен и Монако прати топката в мрежата на Реал за 1:0.Все пак в 61-ата минута Реал успя да прати топката в мрежата на Унион. Родриго финтира Русийон на границата на наказателното поле откъм лявото крило и "качи" топката на главата на Хоселу, който я вкара в мрежата на Роньов за 1:1.

Не след дълго Реал Мадрид успя и да поведе. "Кралете" се възползваха от грешка на Унион и сътвориха бърза контраатака по левия фланг. Там Фран Гарсия стигна почти до аутлинията и отправи центриране в малкото наказателно поле, където Хоселу вкара втория си гол в мача за 1:2, като и това попадение бе с глава.

Пет минути преди края Унион се върна в мача. Лек карамбол на границата на наказателното поле прати топката у Алекс Крал, а чехът без забавяне я прати в долния десен ъгъл на Арисабалага за 2:2.

Отговорът на Реал бе бърз - нова контраатака, при която Белингам съхрани топката и разтегли надясно към Себайос, а испанският халф не нанесе най-добрия възможен удар, но с помощта на рикошет направи 2:3.

Така "белия балет" събра 18 точки на върха, а втори финишира Наполи с 10.