3. ОБЗОР: Рейнджърс спаси интригата срещу Малмьо в 95-ата минута (ВИДЕО)

ОБЗОР: Рейнджърс спаси интригата срещу Малмьо в 95-ата минута (ВИДЕО)

Расистки скандал в Прага, ПСВ взе солиден аванс преди реванша с Мидтиланд, вижте всички резултати от днешните мачове в ШЛ

Мальмо спечели с 2:1 гостуването си на Рейнджърс от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Момчетата на Йон Дал Томасон нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. Първо Сьорен Рикс се разписа в 47-та минута след асистенция на Велико Бирманчевич. Само две минути по-късно именно сърбинът отбеляза второ попадение, а ключовото подаване направи капитанът Андерс Кристиансен.  В 95-ата минута на мача Стивън Дейвис вкара важен гол за гостите, който увеличи шансовете им да продължат напред.

Така тимът на Стимън Джерард спаси интригата преди реванша в Глазгоу след седмица. Победителят от сблъсъка ще срещне Олимпиакос или Лудогорец в плейофната фаза на Шампионската лига. Разградчани направиха 1:1 с гръцкия гранд в Пирея.

Расистки скандал беляза гостуването на Монако в Прага на местния Спарта. “Монегаските” победиха с 2:0 тима на бившия треньор на Лудогорец - Павел Върба. Българският футболист Мартин Минчев остана резерва за домакините. Гостите стигнаха до попадение в 37-ата минута чрез Орелиан Чуамени, който се разписа с глава след корнер. След гола играчите на Монако се оплакаха на съдиите от расистки възгласи от страна на чешката публика.  Капитанът на Монако Висам Бен Йедер направи знак на съотборниците си да напуснат терена. Това обаче не се случи и след няколко минути играта се поднови. След почивката Кевин Фоланд направи 2:0 за гостите и на практика предреши изхода на сблъсъка.

ПСВ Айндховен на практика обезсмисли реваша срещу датския Мидтиланд, след като спечели с 3:0 у дома.  Всичко в сблъсъка на “Филипс Арена” се реши през първата част. Тогава нидерландците предрешиха изхода на срещата с попадения на Нони Мадуеке (19), Марио Гьотце (29) и Коди Гакпо (32). След почивката играта беше по-равностойна, но “филипсите” удържаха своя аванс.