3. ОБЗОР: Ясни са първите осминафиналисти в Шампионската лига (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Ясни са първите осминафиналисти в Шампионската лига (РЕПОРТАЖИ)

Ювентус удари Ференцварош в 92-ата минута, вижте всички резултати от днешните мачове

Станаха ясни първите осминафиналисти в Шампионската лига. Тази вечер се играха осем мача от четвъртия кръг на груповата фаза. Неочаквано трудно Челси и Севиля си осигуриха предсрочно участие в елиминационната фаза. Лондончани трябваше да чакат до 91-ата минута, когато Оливие Жиру се разписа за 2:1 срещу Рен. Севиля пък вкара в 95-ата и също с 2:1 спечели визитата си на Краснодар.

В група "G" Барселона нямаше проблем срещу Динамо (Киев), макар че беше без най-голямата си звезда - Лионел Меси. Каталунците спечелиха с 4:0 в Украйна и също са осминафиналисти. Напред продължава и Ювентус след драматичен успех с 2:1 срещу Ференцварош в Торино. Победното попадение беше дело на Алваро Мората в 92-ата минута. Преди това Узуни (19) беше извел гостите напред, а Кристиано (35) изравни.

Манчестър Юнайтед взе реванш от Истанбул Башакшехир за загубата в Турция. "Червените дяволи" разбиха съперника си с 4:1 в мач от В група "Н", но още не са сигурни за едно от първите две места. Те водят с 9 точки, но ПСЖ и Лайпциг са с по 6 и също имат шанс да излязат от групата.

Борусия (Дортмунд) отнесе Брюж с 3:0 и е почти сигурен участник в елиминациите. Натам се е запътил и втория в групата Лацио, който победи с 3:1 Зенит.