3. ОЧАКВАНО: ПСЖ с шеста поред Суперкупа на Франция (ВИДЕО+СНИМКИ)

ОЧАКВАНО: ПСЖ с шеста поред Суперкупа на Франция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дори без Мбапе и Кавани, шампионите изравниха рекорд на Лион и посрещнаха Тухел и Буфон с медали

Пари СЖ спечели за шести последователен път Суперкупата на Франция, след като разби с 4:0 вицешампиона Монако.

Така първенецът на страната световен шампион изравни рекорда на Олимпик Лион по брой поредни отличия, поставен от „хлапетата“ в периода 2002-2007 година.

С две попадения за успеха в китайския град Шенжен се отличи Анхел Ди Мария, а по едно добавиха младоците Кристофър Нкунку (20 г.) и Тимоти Уеа.

Последният е на 18 г. и е син на клубната легенда Джорд, докато 40-годишният Джанлуиджи Буфон бе титуляр и започна с трофей кариерата си в ПСЖ.

„Принцовете“ бяха лишени от услугите на националите си Единсон Кавани и Килиан Мбапе, а и Неймар нямаше как да изиграе цял мач, тъй като ден по-рано се присъедини към подготовката на тима, така че се появи в 76-ата минута.

Дотогава хегемоните на Франция, водени от новия си германски треньор Томас Тухел, вече имаха класически аванс.

Тон за него даде аржентинецът Анхел Ди Мария в 33-ата минута, а в 40-ата юношата Нкунку се разписа в трети пореден мач.

След почивката синът на Джордж Уеа – Тимоти, оформи класиката, а в добавеното време Адриен Рабио асистира за втория гол на Ди Мария за крайното 4:0.

Така ПСЖ затвърди господството си във Франция и отново разби Монако (след 7:1, 5:0 и 4:1 през миналия сезон), който това лято продължи с разпродажбата на футболисти и се раздели с Фабиньо (Ливърпул) и Тома Лемар (Атлетико Мадрид), а освен това бе без своя капитан Радамел Фалкао.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1