3. ОЧАКВАНО: ПСЖ се разправи с РБ Лайпциг и е на финал в Шампионската лига (СНИМКИ+ВИДЕО)

Парижкият клуб за първи път в историята стига до този двубой

Френският шампион ПСЖ е първият финалист в Шампионската лига през сезон 2019/2020. Парижани разбиха с 3:0 една от изненадите в турнира РБ Лайпциг в полуфиналния им мач, изигран на "Ещадио да Луж" в Португалия.

Звездите на Томас Тухел доминираха през по-голямата част от срещата и заслужено си спечелиха билет за първия финал в историята на клуба в Шампионската лига.

Maчът започна много активно за френския тим и в 8-та минута символичните гости бяха близо до откриващ гол. След постепенна атака, Неймар получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля в дяснта греда на вратата на Петър Гулачи.

Все пак логичното се случи момчетата на Томас Тухел успяха да нанесат първият удар. В 13-та минута Анхел Ди Мария застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар отляво на вратата на Лайпциг, центрира перфектно и топката беше засечена от Маркиньос, който се извиси най-високо и разстреля унгарския страж Гулачи.

Френският хегемон продължи да бъде отявлено по-добрия отбор на терен и в 35-та минута бразилската суперзвезда Неймар отново беше близо до попадение. Той получи топката извън наказателното поле и със силен изстрел разтресе града на вратата на "биковете" за втори път в срещата.

В 42-та минута воденият от Тухел тим нанесе втори удар точно преди почивката. След груба грешка на вратаря Гулачи и бранителите на Лайпциг при изнасянето на топката Анхел Ди Мария беше намерен малко слчуайно в наказателното поле и от точката на дузпата нямаше как да сбърка за 2:0.

В началото на втората част Лайпциг започна да играе далеч по-активно, като в първите 10 минути парижани трудно изнасяха топката под интензивната преса на германския тим. Това напрежение обаче донесе само няколко разбърквания и един неточен удар на Марсел Забицер от над 25 метра.

В 56-та минута интригата в двубоя беше прекършена окончателно. При първата по-добра атака на ПСЖ за втората част, след сериозно разбъркване, Нордин Мукиеле се подхлъзна до аутлинията. От това се възползва Анхел Ди Мария, който пласира перфектно центриране на главата на Хуан Бернат, който не пропусна от няколко метра за 3:0.

В 70-та минута парижани бяха близо до 4-то попадение. Анхел Ди Мария отново беше оставен с твърде много пространство, да центрира отдясно. Неговото подаване попадна на главата на Килиан Мбапе, чийто удар обаче беше слаб и неточен от изгодна позиция.

Само две минути по-късно Килиан Мбапе излезе на чиста позиция срещу Петър Гулачи, но ударът му попадна право в обесга на вратаря, за да бъде разочарован отново французинът.

В 76-та минута минута германският тим успя да сътвори хубава атака с над 20 паса, за да може да бъде завършена от удара отдалеч на левия бек Анхелиньо, който обаче беше париран от Серхио Рико.

В следващите минути ПСЖ на два пъти пробва рефлекса на Гулачи, но стражът на немския тим успя да запази головете във вратата си само три. Така ПСЖ очаква да разбере кой ще бъде съперникът им на финала, който ще се проведе в неделя, 23-ти август. Утре един срещу друг излизат Байерн (Мюнхен) и Олимпик (Лион) в спор за второто място на финалния мач.

РБ Лайпциг - ПСЖ 0:3

0:1 Маркиньос 13
0:2 Ди Мария 42