3. Очаквано: Реал взе трите точки в Загреб (видео)

Очаквано: Реал взе трите точки в Загреб (видео)

Аякс и Лион не излъчиха победител на Амстердам Арена

Испанският колос Реал (Мадрид) стартира с успех участието си в настоящия сезон на Шампионската лига, след като се наложи с минималното 1:0 в гостуването си на Динамо (Загреб). „Белия балет” можеше да спечели с по-убедителен резултат срещата, но играчите на Жозе Моуриньо направиха доста пропуски, а и също така завършиха мача с десет души, след като Марсело бе изгонен малко преди да започне да тече последният четвърт час на мача.

Двубоят бе интересен още от самото начало. Милан Бадел отправи изстрел към вратата на Реал още във втората минута, но той не попадна в рамките на вратата, а 60 секунди по-късно Кристиано Роналдо опита да преодолее Иван Келава, но ударът на португалеца също не бе в целта.

Постепенно „белия балет” започна да контролира събитията на терена, а в 11-ата минута бе създадено най-интересното положение до този момент. Карим Бензема получи пас от Анхел Ди Мариа и нанесе страхотен изстрел към вратата на Динамо, който обаче се отби в напречната греда. Реал продължи с атаките към Келава и положенията не закъсняха – Бензема, Роналдо, Ди Мариа и Йозил обаче така и не съумяваха да намерят правилния начин, по който да преодолеят стража на домакините.

Така се стигна и до последните минути на първата част, когато Реал отново имаше шансове за откриване на резултата, но Марсело и Шаби Алонсо също се отличиха с пропуски и последният съдийски сигнал за първите 45 минути дойде при нулево равенство.

След почивката Реал продължи да действа уверено и в 53-ата минута толкова търсения от играчите на Жозе Моуриньо гол най-сетне падна. Резултатът бе открит от Анхел Ди Мариа, който с хубаво изпълнение се разписа за 0:1. Последваха нови силни минути за Реал и пропуски на Кристиано Роналдо, Рикардо Карвальо и Фабио Коентрао. И тримата португалци обаче не успяха да се разпишат, като ударите на първия и последния бяха отразени от Келава, а изстрелът на бранителя с номер 2 бе блокиран.

Реал не спираше да атакува и си личеше, че това е по-класният тим на терена. Динамо така и не съумяваше да създаде нищо по-опасно през Касияс, а в 61-ата минута Серхио Рамос пропиля отлична възможност за „белия балет”. Ударът на защитника с глава от границата на вратарското поле обаче бе отразен.

В 70-ата минута Марсело бе наказан с жълт картон, а само 180 секунди по-късно на бранителя на „белия балет” се наложи да напусне терена, след като видя картона с жълт цвят за втори път. Така Реал продължаваше да води с 1:0, но вече бе с десет души на терена. Въпреки това играчите на Жозе Моуриньо продължиха да се представят на нужното ниво и дойдоха нови пропуски пред Келава. Ситуациите за гол бяха пропиляни от Карим Бензема и Серхио Рамос.

Динамо се опита да достигне до равенство, но класата на съперника на хърватския тим си пролича и уверените изяви на футболистите на Жозе Моуриньо допринесоха за това „белия балет” да завърши срещата без гол. В последните минути от срещата Реал действаше уверено и по този начин предимството на гостите от едно попадение се запази и до последния съдийски сигнал, което значеше, че испанците печелят трите точки.

Динамо (Загреб) 0:1 Реал (Мадрид)
53' 0:1 Ди Мариа

Стартов състав на Реал: Касияс, Карвальо, Пепе, Марсело, Рамос, Коентрао, Шаби Алонс, Роналдо, Ди Мариа (Л. Диара 78), Бензема (Арбелоа 82), Йозил (Игуаин 78’)

В другия двубой от групата Аякс и Лион не се победиха и завършиха при равенство 0:0 сблъсъка си на „Амстердам Арена”. Двата тима не съумяха да си отбележат попадение и по този начин стартираха тазгодишното си участие в Шампионската лига с реми, което им донесе по една точка.

Любопитно бе това, че през първото полувреме домакините нанесоха доста, но нито един точен удар към вратата на Уго Лорис. Лион пък имаше възможности на няколко пъти да открие чрез Бриан, Бастош и Гомис, но и тримата изпуснаха отлични шансове по повече от веднъж.

Вторите 45 минути също не бяха лишени от вълнуващи моменти, които бяха и пред двете врати. Ериксен, Сигторсон и Сюлеймани пропиляха добри възможности за Аякс, докато Шелстрьом и отново Бастош и Гомис бяха главни виновници за това Лион да не отбележи. По този начин се стигна и до края на мача и срещата завърши наравно - 0:0.

След изиграването на първите мачове от група "D" Реал (Мадрид) е лидер с три точки. На втората и третата позиция са Аякс и Лион с по една , а последен е Динамо (Загреб) с нула.