3. Официално: Байерн отмъкна Ренато Санчес под носа на Манчестър Юнайтед

Официално: Байерн отмъкна Ренато Санчес под носа на Манчестър Юнайтед

Бенфика обяви сделката, която праща новата португалска звезда на "Алианц Арена" срещу 35 млн. евро

Байерн Мюнхен официално привлече новата голяма звезда на португалския футбол Ренато Санчес срещу 35 млн. евро от Бенфика.

Така баварският колос измъкна Санчес под носа на Манчестър Юнайтед, който месеци наред бе считан за фаворит за подписа на атакуващия халф. В договора има клаузи за огромни допълнителни бонуси, които могат да качат цената с нови 45 млн. евро до общо 80 млн. евро.

18-годишният португалски национал взе участие при загубата на "мореплавателите" с 0:1 от България в контрола в Лейрия в края на март. Днес той мина успешно медицински прегледи в Мюнхен и подписа договор за 5 години на "Алианц Арена".

Ренато Санчес игра пълни 90 минути и в двата мача между Байерн и Бенфика в четвъртфиналите на Шампионска лига миналия месец. Байерн спечели в Германия с 1:0 и се класира напред след 2:2 на реванша в Лисабон.