3. Олич отново спаси главата на Ван Гаал - гол и асистенция при 3:0 над Хановер

Олич отново спаси главата на Ван Гаал - гол и асистенция при 3:0 над Хановер

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна важна победа с 3:0 като гост над Хановер. Това стана в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата, който се игра на стадиона на Хановер „AWD Arena”.

“Баварците” показаха много стойностна игра и напълно заслужено стигнаха до така желаната победа.

Грандът от Мюнхен започна много активно мача и Ивица Олич можеше да открие резултата още в 6-ата минута на мача, но в ситуацията ударът му на намери очертанията на вратата на домакините от Хановер.

Хановерци също имаха добър шанс да вкарат гол в началото на мача, Джакпа стреля слабо в 14-ата минута и ударът му не бе проблем за стража на Байерн Ханс Йорг Бут.

Все пак логичното се случи и „баварците” откриха резултата в 19-ата минута, когато Томас Мюлер получи страхотен пас от Ивица Олич и от 3-4 метра матира стража на домакините Фромловиц.

„Баварците” изпуснаха още няколко изгодни положения до края на полувремето и се оттеглиха на почивката само с гол преднина.

През втората част на мача отново по-активен бе отборът на Байерн, като това си пролича още в 47-ата минута, когато Ивица Олич засече с глава перфектно центриране на Даниел Пранич и удвои преднината на гостите.

На практика Олич се оказа големият коз на Байерн и Луис Ван Гаал трябва да му благодари много, защото именно хърватинът му спаси главата. Той вкара гола в мача срещу Макаби, а сега се отчете с гол и асистенция.

Съвсем логично след двата гола преднина за Байерн темпото на игра спадна. В 65-ата минута Томас Мюлер имаше шанс да направи резултата класически, но ударът му бе неточен. За Хановер пък шансове за гол се откриха пред ветерана Арнолд Брукинг, който очевидно днес нямаше ден.

В 71-ата минута Олич можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му бе избит от стража на домакините. Определено хърватинът направи един много силен мач и показа, че си заслужава титулярното място. По всичко изглеждаше, че резултатът от този мач ще се запази, но Марио Гомес в последната минута оформи крайното 3:0, след като получи перфектен пас от Баймйохан.

След този двубой, Байерн заема 5-ото място в класирането с актив от 24 точки, докато Хановер е 12-и с 16 точки.

[0:1] Мюлер 19’
[0:2] Олич 47’
[0:3] Гомес 90'

ХАНОВЕР: Фромлович, Джакпа (70 – Ханке), Шулц, Хаги, Пинто (79 – Кжиновек), Брикинг, Конан, Балич, Розентал, Рауш, Щайнер;

БАЙЕРН: Бут, Буйтен, Демикелис, Лам, Бадстюдер, Ван Бомел, Пранич, Швайнщайгер, Олич, Мюлер, Гомес;

Стадион: „AWD Arena”, Хановер;