3. Палачът на Локо (Сф) лидер в Полша след бой над Лех, Сашо Тонев със силен час игра

Бившият футболист на Сливен и ЦСКА остана на терена 57 минути и бе сред най-добрите за гостите, които загубиха с 1:3

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за своя Лех (Познан) при визитата на Шльонск (Вроцлав) от осмия кръг на полската Екстракласа, загубена от гостите с 1:3.

Бившият футболист на Сливен и ЦСКА остана на терена 57 минути и се представи на много високо ниво, за разлика от своите съотборници.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута, в която точен бе бранителят Келебан, а в 31-ата Лех сътвори първото си по-опасно голово положение.

Тогава Тонев намери отлично босненца Семир Щилиц, който падна в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

Малко по-късно Сашо Тонев пробва и хубав удар от далечна дистанция, но топката прелетя на сантиметри от гредата, а в 38-ата минута повтори упражнението, но кълбото срещна тялото на голмайстора Келебан, след което бе уловена от стража Келемен.

Буквално секунди по-късно Шльонск увеличи преднината си с гол на Мадеж, а в края на първата част Тонев отново бе замесен в опасност пред вратата на домакините, но и тя не доведе до гол в полза на гостите.

Десетина минути след паузата българинът бе заменен от Вилк, а в 73-ата минута аржентинската резерва на домакините Диас направи класическа преднината на тима, отстранил Локомотив (София) от тазгодишното издание на турнира Лига Европа.

Почетното попадение в полза на гостите бе дело на Рудневс в 81-ата минута, а след поражението Лех остана на трета позиция във временното класиране с 13 точки, докато с успеха си Шльонск оглави таблицата с 16 т.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)