3. Пари Сен Жермен спечели трета поредна титла (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен спечели трета поредна титла (ВИДЕО)

Димитър Бербатов не игра за Монако при успеха над Мец с 2:0 в битка за третото място

Пари Сен Жермен стана шампион на Франция за трети пореден сезон. Отборът на старши треньора Лоран Блан се наложи над Монпелие с 2:1 в среща от 37-ия кръг на Лига 1 и събра преднина от 8 точки пред втория Лион, който завърши 1:1 с Бордо.

Това е общо пета титла в историята на ПСЖ.

Голямата звезда на парижани – нападателят Златан Ибрахимович – не игра в двубоя, тъй като се възстановява от контузия в прасеца.

Голмайстори за шампионите станаха Блез Матюиди и Езекиел Лавеци през първото полувреме. За Лион точен бе Антони Муние, който също се разписа през първата част – пети минути преди почивката.

ПСЖ има възможност да спечели требъл този сезон. Тимът вече прибра Купата на Лигата, след като надигра Бастия с 4:0, а на 30-и май излиза във финала за Купата на Франция срещу Оксер.

Резултатът бе открит от гостите още в 17-ата минута. Адриен Рабио изведе по отличен начин Матюиди и халфът хладнокръвно откри. Девет минути по-късно ПСЖ удвои преднината си. Серж Орие намери Лавеци с пас отдясно и аржентинецът със силен шут направи 2:0 в полза на парижани.

Пет минути преди края на полувремето обаче Монпелие намали. Опит за центриране на Муние се превърна в коварен удар, който изненада Сиригу.

Димитър Бербатов не игра за Монако при победата над Мец с 2:0. Българинът бе на резерваната скамейка, но Леонардо Жардим не го пусна в игра.

Бернарбо Силва откри резултата в края на първото полувреме, а в края на второто асистира на Валер Жермен за крайното 2:0. Успехът позволи на Монако да запази третото място в красирането с две точки аванс пред Олимпик Марсилия и Сент Етиен, които също спечелиха своите мачове. Така победителят в битката за третото място ще бъде определен следващата седмица, когато Лориен посреща „монегаските”.  Двубоят ще се играе в събота, 30-и май.

И докато ПСЖ има повод за празненства, то емоциите в отбора на Евиан са на другия полюс. Тимът отстъпи от Сент Етиен с 0:2 и така се сбогува с елита на френския футбол.