3. Пари Сен Жермен запази лидерската си позиция в Лига 1

Пари Сен Жермен запази лидерската си позиция в Лига 1

Монпелие удари Лион, вижте всички резултати от играните до момента мачове от 20-ия кръг на френското първенство

Пари Сен Жермен остана на върха във Френската Лига 1, след като се наложи с 3:1 в домакинството си на Тулуза от 20-ия кръг на шампионата. Нене откри резултата в 38-ата минута, а преднината на тима от френската столица се запази и до почивката. В 57-ата минута Пасторе удвои аванса на домакините, а в 68-ата резултатът стана класически след нов гол на Нене. Тулуза достигна до почетно попадение в 88-ата минута, а точен за гостуващия тим бе Браатен.

След победата Пари Сен Жермен остава на 1-ото място, като е с 43 точки. Тулуза заема 8-ата позиция с 31.

Монпелие пък надделя над Лион с 1:0 в дербито на кръга. Единственият гол в мача бе дело на Жиру в 63-ата минута. Така Монпелие вече има 40 точки и продължава да диша във врата на лидера Пари Сен Жермен, заемайки 2-ата позиция. Лион е на 4-ото място с 35 пункта.