3. Пелето с едно полувреме при равен на Стяуа с Ливърпул, Утрехт - Наполи 3:3 (видео)

Стяуа и Пуул завършиха наравно 1:1 в мач от група "К" на Лига Европа

Отборите на Стяуа и Ливърпул си поделиха точките на стадион "Генча" в Букурещ в мач от група "К" на Лига Европа. Гостите поведоха чрез Йованович в 19-та минута, но Бонфим изравни в 61-та минута.

Мачът започна равностойно въпреки слабата форма на Ливърпул като гост през сезона. Англичаните не владееха много сигурно, но успяха да вкарат след удар с глава на Милан Йованович.

До края на полувремето и двата отбора не можаха да създадат чисти положения пред противниковите врати. С удари за англичаните се отличиха Жонжо Шелви и Пачеко, докато за домакините най-активни бяха Бичфалви и Станчу.

Ливърпул не можеха да се справят лесно със защитата на румънците тъй като Рой Ходжсън беше заложил на доста млади футболисти в стартовия си състав за мача в Букурещ.

Второто полувреме започна по-активно за домакините, като на терена се появи като смяна бившият футболист на Левски и Енерги (Котбус) Станислав Ангелов. В 50-та минута Жералдо Алвес стреля с глава към вратата на Рейна, но англичаните се справиха с положението.

Така дойде и 61-та минута, когато Бонфим изравни резултата след грешка на вратаря Пепе Рейна. До края на срещата най-интересното положение беше удара в гредата с глава на Киргиакос, като резултата остана непроменен – 1:1.

В другия двубой от група „К” на Лига Европа отборите на Утрехт и Наполи сътвориха истински спектакъл за зрителите. Те си отбелязаха общо шест гола дело на Ван Улфсвинкел и Демуж за холандците и хеттрик на Кавани за Наполи. Гостите от Италия поведоха още в петата минута, след което до 34-та минута домакините бяха отбелязали трите си попадения. Кавани с голове в 42-та и 70-та минута донесе точката на гостите. Така първи в групата остават Ливърпул с 9 точки пред Стяуа с 6 и Наполи и Утрехт с по 4.

Стяуа - Ливърпул 1:1

0:1 Йованович 19'

1:1 Бонфим 61'

Състави:

Стяуа: Татарусану, Алвес, Бичфалви (Ангелов 46’), Бонфим, Гардос, Гомес, Латовлевичи, Николита, Станчу, Сурду (Зекели 80’), Танасе

Ливърпул: Рейна, Аурелио, Бабел, Коул (Н’Гог 75’), Йованович (Екълстън 78’), Кели, Киргиакос, Пачеко (Лукас 89’), Поулсен, Шелви, Уилсън

Жълти картони: Сурду, Николита, Бонфим

Стадион: „Генча”, Букурещ

Съдия: Бюлент Йълдъръм, Турция