3. Пестелива Италия взе своето срещу Малта (ВИДЕО)

Пестелива Италия взе своето срещу Малта (ВИДЕО)

"Скуадра адзура" победи с 2:0 и остана начело в група "В"

Националният отбор по футбол на Италия записа първа победа в световните квалификации, след като тази вечер би само с 2:0 аутсайдера Малта. Двубоят се игра на стадион "Алберто Бралия" в Модена и бе от програмата на квалификационна група "В" на зона "Европа", където е още и отборът на България.

Европейският вицешампион логично владееше изцяло инициативата през всичките 90 минути, но така и не успя да убеди тифозите с категорично представяне в атака.

Иначе всичко започна добре за италианците, които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Дестро засече отблизо перфектно центриране на Маркизио за 1:0.

След гола темпото на игра не бе много високо, като "адзурите" владееха случващото се на терена, но рядко стигаха до чисти голови положения пред Хог. Все пак Пирло, Маркизио и Дестро опитаха късмета си от дистанция, но без успех.

Гостите пък се отчетоха с 1-2 неточни изстрела от далечна дистанция. Нов гол до края на полувремето обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с малко накъсана игра и неуспешен шут на Пирло от фаул. Като цяло именно халфът на Ювентус играеше най-много с топката от всички футболисти на терена, докато колегите му се губеха по терена.

Малтийците пък опитваха да притесняват отбраната на Италия с далечни подавания, центрирания, изсипани топки и контраатаки, но така и не успяха  да създадат критична ситуация пред Буфон.

От своя страна "скуадра адзура" продължаваше спокойно да владее инициативата и изглежда, че двубоят се доиграваше. Така се стигна обаче до 92-ата минута, когато бранителят Пелузо оформи крайното 2:0, засичайки с глава центриране на Пирло.

След успеха Италия излезе еднолично на върха във временното класиране в нашата група "В" с актив от 4 точки, колкото има и България, но италианците са с по-добра голова разлика.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)