3. ПЕТ ПОРЕД: Байерн удари и Херта, за да дръпне с 10 точки пред втория (ВИДЕО+СНИМКИ)

Коман донесе успеха на баварците, Левандовски изпорти дузпа

Байерн записа пета поредна победа в Германия. Тимът на Ханзи Флик спечели с 1:0 гостуването си на Херта от 20-ия кръг на Бундеслигата. Голът вкара Кингсли Коман (22), а преди това Роберт Левандовски изпорти дузпа. Баварците са лидери с 10 точки аванс пред втория - РБ Лайпциг, който обаче има мач по-малко. Херта пък няма успех вече шест последователни двубоя и след изиграването на останалите мачове от кръга може да се окаже в зоната на  изпадащите.

Домакините пропуснаха да поведат в третата минута. Владимир Дарида изведе Доди Локебакио в наказателното поле и той стреля, но Мануел Нойер спаси. Две по-късно Лерой Сане не успя да вкара за Байерн от идентична ситуация.

В 12-ата минута баварците получиха право да изпълнят дузпа. Вратарят на столичани повали излезлия сам срещу него Сане. Роберт Леванодвски се зае с изпълнението и стреля в десния ъгъл, но Ярстайн се реваншира и отрази изстрела на поляка.

Байерн все пак вкара в 21-ата минута. Силният изстрел на Кингсли Коман рикошира от тялото на Щарк и прехвърли вратаря на домакините. Коман се пробва и малко след това, но този път без успех. Към края на първото полувреме вратар №1 на планетата за 2020 година пусна феноменален пас за Играч №1 в света Левандовски и полякът стреля хитро с глава, но покрай целта.

Малко след подновяването на играта Серж Гнабри излезе на стрелкова позиция, но отново вратарят на Херта внимаваше. Последва много скучен период, в който гостите видимо намалиха темпото, а техният противник не се възползваше от това.

"Старата дама" се посъбуди от средата на второто полувреме и създаде няколко скоростни атаки, но нито една от тях не представляваше реална опасност за Нойер и пазената от него врата.

Четвърт час преди края на редовното време Левандовски напредна по дясното крило и отправи мощен удар, но Ярстайн го блокира с крака. След това Роберт пусна вляво за връхлитащия Коман, но острото центриране на французина не се получи.

В 87-ата минута защитата на баварците изпусна Радонич, който нанесе мощен удар, но Нойер спаси. Веднага след това Куня излезе сам срещу вратаря на Байерн и го прехвърли, но топката мина покрай дясната греда!