3. Пирло и Балотели дадоха летящ старт на Италия в Купата на конфедерациите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Скуадрата" спечели с 2:1 срещу Мексико, Пирло ознаменува мач №100 с фамозен гол от пряк свободен удар, Супер Марио носи успеха

Италия победи Месксико с 2:1 на „Маракана” в първата среща за двата отбора от Група „А” на турнира за Купата на конфедерациите. Андреа Пирло ознаменува своя ма1 №100 с екипа на Италия с фамозен гол от пряк свободен удар в средата на първата част, но Хавиер Ернандес изравни от дузпа в края на полувремето. 12 минути преди края Марио Балотели донесе успеха на „Скуадра Адзура” и осигури победен старт за отбора на Чезаре Прандели.

Бразилия е лидер в групата с 3 точки след успеха с 3:0 над Япония на старта на надпреварата. Италия също има 3 точки и голова разлика 2:1, а Мексико и Япония остават без актив засега.

Легендарният „Маракана” в Рио де Жанейро стана арена на битката между европейския вицешампион и „ацтеките”, а над 73 000 зрители гледаха на живо. Прандели заложи на цели 6 човека от Ювентус в стартовия състав – Буфон, Бардзали, Киелини, Пирло, Джакерини и Маркизио. Атаката се водеше само от Марио Балотели.

Супер Марио започна активно и опита да прехвърли вратаря от около 40 метра след пресечен пас, но мерникът му не бе точен. После вратарят Корона изби удар на Балотели след комбинация между него и съотборника му в Милан Монтоливо. Нов удар на Балотели бе избит от стража, който после с крак изчисти в тъч.

Мексико отвърна с най-добрата си атака в мача в 11-ата минута. Абате бе матиран на фланга и Андрес Гуардадо с топовен изстрел щеше да счупи напречната греда на Буфон, който нямаше какво да направи, но извади късмет.

Последва контраатака по учебник за италианците и Пирло бе повален в наказателното поле, но чилийският рефер Енрике Осес замълча, макар повторенията да показаха, че защитник спъна халфа.

Пирло обаче продължи да демонстрира класа и в 27-ата минута отпразнува по най-добрия начин своя мач №100 с националния отбор. С пряк свободен удар от около 25 метра маестрото като по конец изпрати силно над стената и топката се заби в горния ляв ъгъл за 1:0. Това бе исторически първи гол за Италия на "Маракана".

„Ацтеките” отвърнаха с хитро изработена дузпа. Бардзали допусна миг колебание, Дос Сантос му отне в наказателното поле и бранителят на Ювентус го фаулира. От бялата точка нападателят на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес прати Буфон в грешния ъгъл и изравни за 1:1 в 34-ата минута.

През втората част головите ситуации сякаш секнаха. Пирло пак опита от пряк свободен удар, но този път стреля ниско, топката се отби в крака на Киелини и попадна в Монтоливо, но халфът отблизо прати право в тялото на вратаря Корона.

Пирло от нов свободен удар беше много близо до ново попадение, ала кълбото мина на сантиметри до дясната греда.

Балотели се откъсна сам срещу вратаря, а Ектор Морено го застъпи и свали бутонката му в опит да го спре. Фаул не последва и това вбеси Балотели, който бе на ръба да си изпусне нервите.

Алесио Черчи замени незабележимия тази вечер Клаудио Маркизио, а Флорес след корнер с глава не бе точен при една от малкото възможности за Мексико.

Италия стигна до победния гол с малко фантазия. 12 минути преди края нестандартно Джакерини по въздуха пусна топката зад защитата на Мескико, Марио Балотели с чиста физическа мощ се пребори с трима защитници и опъна мрежата – 2:1 и победа за Италия.

До края Мексико не създаде чисто голово положение и Италия уби темпото, за да подсигури, че изненади няма да има.

Във втория кръг от мачове в Група "А" Италия играе с Япония, а Бразилия ще мери сили с Мексико.

Мексико - Италия 1:2