3. Походът на Испания към Мондиал 2014 започна с труден успех (видео)

Походът на Испания към Мондиал 2014 започна с труден успех (видео)

"Ла Фурия" победи Грузия с 1:0, победното попадение падна в 86-ата минута

Европейският и световен шампион – Испания, постигна трудна победа с минималното 1:0 като гост на Грузия. Двубоят бе първи за „Ла Фурия” от група „I” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-та година.

Тимът на Висенте Дел Боске създаде доста голови ситуации пред вратата на противника и бе по-добрият отбор на терена, но отбеляза един единствен гол, който дойде в самия край на срещата.

Първият удар към една от двете врати бе в 4-ата минута, когато Леван МакХедлидзе пробва късмета си, но кълбото не попадна в очертанията на вратата на Икер Касияс. Това бе и единственото положение пред стража на испанците през първата част. Играчите на Висенте Дел Боске пък затрудниха на няколко пъти вратаря на домакините до края на полувремето.

В 10-ата минута изстрел с глава на Серхио Рамос бе спасен от стража на Грузия. Последваха и възможности пред Жорди Алба и Давид Силва, но след ударите на двамата футболисти кълбото излезе в аут. В края на първата част Шави и Роберто Солдадо също се отчетоха с пропуски за испанците.

През второто полувреме „Ла Фурия” продължи да контролира случващото се на терена. И през втората част, по подобие на първата, Грузия само веднъж застраши Икер Касияс – това се случи в 54-ата минута, когато Александър Амисулашвили можеше да открие резултата, но не намери рамките на вратата. Малко преди тази ситуация с пропуск за гостите се бе отчел Серхио Рамос.

Последваха и възможности пред Жерар Пике, Жорди Алба и Педро, но гол във вратата на домакините така и не падаше. Така се стигна до 86-ата минута, когато Роберто Солдадо успя да се разпише в мрежата на Грузия и донесе победата на своя тим.

Така Испания спечели мача с 1:0 и започна с успех походът към Мондиал 2014.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)