3. Пол Погба и автогол отказаха коравия отбор на Нигерия за четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Франция с куп пропуски и греда, отново съмнения при съдийско отсъждане

Франция победи Нигерия и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство. Слещата се проведе на стадион „Насионал” в столицата Бразилия, а „петлите” се наложиха до 2:0 над „супер орлите” след гол на футболиста на Ювентус Пол Погба в 80-ата минута и автогол на Джоузеф Йобо, който прати топката в своята мрежа в добавеното време.

Тимът, воден от селекционера  Дидие Дешан, можеше и да се поздрави с много по-категорична победа, но неговите възпитаници извършиха куп пропуски, а дори и гредата помогна на вратаря Енемая.

Така, Нигерия не успя да се класира за първи път на четвърфиналите на световни финали в своята история. Докато Франция продължава да мечтае и очаква своя съперник от двойката Германия - Алжир.

Двубоят не остана и без спорни положения. Това, което най-много се открои, стана в 38-ата минута, когато при центриране в наказателното поле на Франция от ъглов удар Патрис Евра прегърна и събори футболист на Нигерия, но сигнал за дузпа нямаше.

През първото полувреме двата отбора играха отворен и атакуващ футбол, като интересните положения и пред двете врати не липсваха. Гол обаче нямаше. Все пак топката бе пратена зад Лорис, но попадението бе справедливо отменено заради засада на Виктор Моузес. Най-големият пропуск за "петлите" през първите 45-минути направи Погба, който от много близко разстояние не успя да преодолее Енеяма.

През второто полувреме французите вдигнаха малко повече оборотите и пропуските пред нигерийската врата заваляха един след друг. Стаблините изяви на Енеяма обаче не отказаха "петлите". Момчетата на Кеши организираха опасни контраатаки, бързо изнасяха топката, но в завършващата фаза губиха като че ли самочувствие.

Дешан пусна в игра Антоан Гризман, който внесе по-голяма острота в нападението и това в крайна сметка даде своя резултат. В 80-ата минута след центриране от ъглов удар, Енеяма излезе неразчетено, топката попадна точно на главата на Погба за 1:0.

До края на срещата Нигерия направи всичко по силите си да прати мача в продължение, но не само че не се случи, но Йобо дори си вкара автогол в опит да изчисти.

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима