3. Попето влезе завинаги в историята на Кубан (ВИДЕО)

Попето влезе завинаги в историята на Кубан (ВИДЕО)

Капитанът на националния ни отбор вкара първите два гола в Европа за тима от Краснодар при 2:0 над Мъдъруел

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов се превърна в герой за своя Кубан.

Попето, който е с основна заслуга за първото в историята класиране на тима за европейските турнири, вписа със златни букви името си в новата клубна страница, след като отбеляза дебютните две попадения за Кубан в Лига Европа.

С тях отборът му спечели с 2:0 гостуването си на шотландския Мъдъруел и направи сериозна крачка към класиране за плейофите на надпреварата.

Българинът бе най-добър на терена и увенча силната си игра с попадения в 52-ата и в 78-ата минута. за които асистира партньорът му в атака Ибрахима Балде.

В началото на втората част последният проби по левия фланг и центрира успоредно на вратата, а Ивелин Попов засече топката за 0:1.

В 78-ата минута пък Алексей Козлов започна акция, преминала през Давид Цораев и Балде. Бившият нападател на Атлетико /Мадрид/ този път бе на дясното крило, а след подаването му Попето оформи и крайния резултат – 2:0.