3. Порто разпиля Спартак Москва и вече гледа към следващата фаза на турнира (видео)

Фалкао наниза хеттрик

Един от основните фаворити за спечелването на турнира – Порто, разгроми в домакинството си руския Спартак (Москва) с 5:1 и по този начин почти сигурно ще играе на полуфиналите на Лига Европа. С хеттрик се отличи Фалкао, а двата отбора създадоха доста положения, но португалците имаха по-чисти възможности и ги реализираха, достигайки до успеха.

Началото на срещата бе доста активно. Руският тим пръв застраши противниковата врата. Това се случи още в 1-ата, когато Велитон излезе на чиста позиция, но ударът му премина вдясно от целта.

Порто обаче с нищо не показа, че ще позволи на Спартак да притеснява Елтон и създаде няколко поредни опасни положения. Фреди Гуарин пробва късмета си в 4-ата минута с изстрел от далечно разстояние, който обаче излезе в аут. След този пропуск дойде нова възможност, пропиляна от Силвестре Варела, който от близко не успя да преодолее Дикан. Последваха няколко опита на Хълк, но и при тях ударите не завършваха в мрежата на гостите.

Домакините все пак успяха да поведат в резултата в 38-ата минута, когато с великолепен изстрел с глава Фалкао изведе Порто с гол напред. Преднината на португалците се запази до изтичането на първите 45 минути.

Началото на втората част бе спокойно, но постепенно ситуациите пред двете врати отново започнаха да се редят една след друга. В 53-ата минута Комбаров имаше възможност да изравни, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Този пропуск бе последван от нов, който бе направен от МакГийди. Ирландецът успя да стреля хубаво, но Елтон спаси и запази преднината на Порто.

Домакините от своя страна също имаха своите шансове. След няколко пропуска пред вратата на Дикан, португалците достигнаха до втория си гол. Негов автор бе Силвестре Варела, който с великолепен снаряд преодоля за втори път стража на Спартак и по този начин даде комфортна преднина на Порто.

В 70-ата минута преднината на португалците стана класическа. Точен този път бе Майкон, който с глава засече центриране от ъглов удар. Така резултатът вече бе 3:0 и крайният победител в двубоя изглеждаше ясен.

Руският тим все пак успя да вкара почетно попадение, което падна броени секунди, след като Порто отбеляза третия си гол. Голмайстор за Спартак бе Комбаров, който озовал се очи в очи с Елтон, преодоля стража на португалците.

Всичко в двубоя обаче приключи в 85-ата минута на срещата, когато Фалкао се разписа за втори път и по този начин доближи тима си много близо до полуфиналите на Лига Европа.

Разгромът на Спартак стана още по-голям в 92-ата минута, когато Фалкао вкара третия си гол и по този начин оформи своя хеттрик.

Реваншът е след седмица в Москва.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1