3. Порто спечели 25-та титла след успех над Бенфика (видео)

Порто спечели 25-та титла след успех над Бенфика (видео)

"Драконите" отнеха трофея от "орлите" след успех с 2:1

Отборът на Порто узакони тоталното си превъзходство в португалското първенство по най-категоричния начин, след като спечели с 2:1 като гост на Бенфика в среща от 25-ия кръг и си гарантира 25-ата титла пет кръга преди края. След срещата драконите имат 71 точки, спечелени от 23 победи и 2 равенства, без да са допуснали поражение. На 2-о място остава Бенфика с 55, а 3-и е Брага с 40.

Фреди Гуарин и Хълк вкараха двата гола в срещата за Порто, но гостите бяха получиха неочакван подарък от испанския вратар на Бенфика- Роберто, който сам си вкара топката още в 9-ата минута след слабо центриране на Гуарин.

В 15-ата минута миналогодишните шампиони от Бенфика изравниха резултата, като точен беше Хавиер Савиола от дузпа.

Аржентинският защитник на Порто Николас Отаменди повали на земята сънародника си Франко Хара и съдията Дуарте Гомеш не се поколеба да даде наказателния удар. Само десет минути по-късно Порто отново обаче излезе напред в резултата, също от дузпа.

Вратарят Роберто отново се намеси неудачно, след като събори Радамел Фалкао, който получи пас от Гуарин, а Хълк не сгреши от бялата точка.

Пет минути след началото на второто полувреме удар на Савиола беше избит от вратаря Елтон в корнер, но Порто не се затвори да пази резултата и в 56-ата минута Фалкао можеше да стигне до нов гол. Николас Отаменди пък беше отстранен от игра заради втори жълт картон в 70-ата минута, а в 87-ата към съблекалните пое и Оскар Кардосо от Бенфика.

Порто печели 7-а титла в последните 10 години, като тя е първа за 33-годишния треньор Андре Вияш-Боаш и при неговия дебютен сезон на Ещадио до Драгао. Вияш-Боаш е стартирал кариерата си като скаут в Порто, а след това и като асистент на Жозе Моуриньо- най-напред в Порто, а след това в Челси и Интер.

"Ние се борихме през цялото време, за да докажем, че сме най-добри. Имаше напрежение във всеки мач, защото постоянно ни чакаха да стъпим накриво. Но смятам, че доказахме класата си на единствения стадион, на който няма какво да ни кажат вече, заяви доволният 33-годишен специалист.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1