3. Порто тресна Спортинг Брага и продължава битката с Бенфика

Порто тресна Спортинг Брага и продължава битката с Бенфика

Двубоят между Порто и Спортинг Брага бе повторение на финала от последното издание на Лига Европа

Порто надви с 3:2 Спортинг Брага в мач от 11-ия кръг на португалското първенство. Двубоят се проведе на „Ещадио До Драгао”, а след победата Порто вече има 27 точки и продължава битката за титлата с Бенфика, който има същия актив. Спортинг Брага пък остана на 5-ата позиция с 19 пункта.

Двубоят бе повторение на финала от последното издание на Лига Европа, когато Порто надделя над Брага с минималното 1:0.

Резултатът в днешния мач бе открит от Хълк в 37-ата минута. Преднината на домакините се увеличи на две попадения в 78-ата, когато отново точен за Порто бе бразилският нападател с номер 12. Резултатът стана класически в 82-ата минута, като този път се разписа Клебер. В заключителната част от мача Спортинг Брага се активизира и намали на 1:3 чрез Лима, който реализира отсъдената в полза на гостите дузпа. В 91-ата минута нападателят с номер 18 отбеляза втория си гол в мача, който бе и втори за Брага, но гостите нямаха силите да достигнат до равенството и си тръгнаха като губещи от мача.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи