3. Португалия надви минимално Русия и оглави група "F" (ВИДЕО)

Португалия надви минимално Русия и оглави група "F" (ВИДЕО)

Единственото попадение в мача в Лисабон отбеляза Елдер Пощига в 9-ата минута

Португалия победи с минималното 1:0 Русия в мач от група „F” на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през следващата година. Двубоят се игра на „Естадио Да Луж” в португалската столица Лисабон.

Поражението бе първо за отбора на Русия, който до момента имаше четири победи от четири мача в групата. Успехът пък бе четвърти за Португалия в група „F”, а след тази победа португалците оглавиха подреждането, като имат актив от 14 точки от 7 изиграни мача. Русия е на второто място с 12 точки от 5 изиграни двубоя, а третият Израел има 11 точки и е изиграл 6 срещи.

В двубоя между Португалия и Русия имаше интересни ситуации и пред двамата вратари, но единственото попадение в мача падна в 9-ата минута, когато Елдер Пощига засече с десния крак центриране от свободен удар, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Игор Акинфеев.

В следващия си мач от група „F” Португалия гостува на Северна Ирландия, като двубоят е през септември. През август пък Русия също ще гостува на Северна Ирландия в отложен мач от групата.

Иниеста плаче на раздяла, мечтае да е треньор на Барселона

Ще продължим да се виждаме, обяви халфът, обявил край на своята кариера

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан