3. Португалия остана лидер в група "F" (ВИДЕО)

Португалия остана лидер в група "F" (ВИДЕО)

Футболистите на Пауло Бенто надвиха Северна Ирландия с 4:2, Кристиано Роналдо блести с хеттрик

Португалия остана на върха в група „F” на световните квалификации в зона Европа, след като се наложи с 4:2 като гост на Северна Ирландия.

Мачът се игра на „Уинздор Парк” в Белфаст, а след този успех Португалия събра актив от 17 точки, като има с 2 повече от втория в класирането отбор на Русия, но и мач повече от руснаците. Северна Ирландия остава с 6 точки на 4-ата позиция.

С хеттрик за Португалия в мача срещу Северна Ирландия се отчете Кристиано Роналдо. Португалците завършиха мача с 10 души, след като директен червен картон в 43-ата минута получи Елдер Пощига. Северна Ирландия пък доигра мача с девет души, а изгонени от игра съответно в 61-ата и 80-ата минути бяха Крис Брънт и Кайл Лафърти.

Иначе Бруно Алвеш откри в полза на португалците в 21-ата минута, но Гарет МакОли възстанови равенството в 36-ата. При резултат 1:1 дойде краят на първата част.

Джейми Уорд отбеляза втори гол за Северна Ирландия в 52-ата минута. До края на мача обаче Кристиано Роналдо реализира три попадения за Португалия и така гостите спечелиха с 4:2. Футболистът на Реал Мадрид бе точен за 2:2 в 68-ата минута, а в 77-ата отбеляза трети гол за гостуващия тим. Своя хеттрик и крайния резултат 4:2 Роналдо оформи в 83-ата минута.

Утре в друг мач от група „F” Израел е домакин на Азербайджан.