3. Португалия с класика над Азербайджан (ВИДЕО)

Португалия с класика над Азербайджан (ВИДЕО)

Роналдо и компания застигнаха Русия на върха в група "F"

Националният отбор на Португалия записа втори успех във втория си мач от световните квалификации за Мондиал 2014, след като тази вечер се наложи с 3:0 над тима на Азербайджан.

Двубоят се игра на стадион "АХА" в Браха и бе от програмата на квалификационна група "F" на зона "Европа".

Кристиано Роналдо и компания не оправдаха очакванията на публиката през първата част, не успявайки да отбележат нито един гол във вратата на непретенциозния си противник.

Едва в 63-ата минута късметът застана на страната на домакините и след удар на Кристиано Роналдо топката рикошира в защитник и стигна до Силвестър Варела, който от близо я засече във вратата за 1:0.

След попадението португалците продължиха да натискат здраво и в 85-ата минута Кристиано Роналдо свали с глава за Пощига, който от изгодна позиция не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

Само 120 секунди по-късно пък, Бруно Алвеш оформи крайното 3:0, засичайки с глава центриране от корнер.

След успеха Португалия се намира на 2-о място във временното класиране на група "F" с пълен актив от 6 точки, колкото има и Русия, но хората на Капело са с по-добра голова разлика. Гостите от Азербайджан пък се намират на предпоследното 5- място с 1 пункт. Любопитното тук е, че и четирите отбора след Русия и Португалия са с еднакъв актив от точки.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)