3. Португалия се изложи с бившата колония Кабо Верде – 0:0

Португалия се изложи с бившата колония Кабо Верде – 0:0

Кристиано Роналдо пропусна куп положения на 3-хиляден стадион

Отборът на Португалия не успя да победи африканския слабак Кабо Верде в контролна среща преди Мондиала. Мачът приключи при 0:0 на 3-хилядния стадион „Комплексо Деспортиво” в Ковиля, Португалия. След като започна подготовката си за Световното първенство с победа над Китай с 2:0, днес тимът на Карлош Кейрош пропусна куп положения срещу бившата си колония. Звездата Кристиано Роналдо бе най-деен, но така и не намери мрежата на африканците.

Още в 3-ата минута Кристиано Роналдо имаше добра възможност да открие резултата от пряк-свободен удар. Опитът на крилото обаче не бе успешен и топката мина встрани от вратата. Двубоят продължи скучно.

В 18-ата минута домакините успяха да отправят точен удар чрез Педро Мендеш, който стреля извън наказателното поле, но изстрелът му бе спасен.

В 26-ата минута удар с глава на Лиедсон след центриране на Фабио Коентрао мина близо до десния стълб.

В 39-ата минута Мигел Велосо стреля извън наказателното поле, но и този път сферичното тяло не намери мрежата на островната африканска страна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Карлош Кейрош направи три смени за началото на втората част. В игра се появиха Раул Мейрелеш, Уго Алмейда и Рикардо Коща, а терена напуснаха Рикардо Карвальо, Мигел Велосо и Лиедсон.

Пет минути след подновяването на играта удар с глава на Бруно Алвеш намери центриране на Деко от ъглов удар, но прати топката над вратата.

В 54-ата минута вторият опит на Кристиано Роналдо в срещата отново бе неточен.

В рамките на една минута (62-ата) футболистът на Реал Мадрид пропусна цели три ситуации, при които можеше да открие резултата. При първия случай Фредсон Фок спаси, а при следващите две крилото стреля неточно.

Натискът на домакините се засилваше с всяка измината минута. Мейрелеш и Роналдо пропиляха поредните изгодни шансове.

В края крилото на Манчестър Юнайтед Нани също бе на добра позиция, но и той разочарова с изпълнението си, стреляйки много неточно.

Така двубоят завърши 0:0.

Португалия, която е в група с Бразилия, Кот д’Ивоар и Северна Корея на световните финали, ще играе срещу Камерун на 1 юни пак в Ковиля преди да замине ЮАР, където ще проведе последната си проверка преди Мондиала – срещу Мозамбик на 8 юни.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)