3. Португалия се класира за Мондиала след ново 1:0 над Босна

Португалия се класира за Мондиала след ново 1:0 над Босна

Португалия успя да се класира за Световното първенство в Южна Африка, след като победи Босна и Херцеговина с 1:0 като гост във втория плейоф. По този начин, с общ резултат 2:0 и с много мъки, португалците успяха да вземат визи за Мондиала в Южна Африка.

Гостите започнаха по-активно и още в 5-ата минута Шимао имаше шанс да открие резултата, след като бе намерен по-прекрасен начин от Тиаго, но в крайна сметка стражът на домакините Кенан Хасагич се справи със ситуацията.

Само две минути по-късно пред домакините се откри първата по-сериозна опасност от началото на мача, когато Миралем Пянич изпълни пряк свободен удар. В крайна сметка младокът обаче нямаше късмет при изпълнението и пропиля перфектен шанс за гол.

В 24-ата минута гостите от Португалия имаха страхотен шанс да открият резултата, когато Тиаго пусна много хитро с пета топката към Раул Майрелеш, който остана на практика сам срещу стража Хасагич, но в крайна сметка вратарят се намеси брилянтно и предотврати чист гол.

Двубоят като цяло бе доста интересен и двата тима си създаваха ситуации пред вратите. В 34-ата минута домакините създадоха най-опасното си положение от началото на мача, когато Един Дзеко спря топката и подаде към Медунжанин, но последният от много добра позиция стреля над вратата.

До края на полувремето двата тима така и не успяха да създадат опасни положения пред вратите си. През второто полувреме определено Португалия бе по-добрият отбор на терена.

Гостите имаха шанс да открият резултата в 48-ата минута, когато Нани стреля много силно, но стражът на Босна Хасигич отново се намеси блестящо и спаси вратата си от гол с ... крак.

Определено си личеше свежеста в тима на Португалия и напълно логично и заслужено иберийците откриха резултата. В 55-ата минута, Нани отне топката от футболист на домакините и изведе Раул Майрелеш по-прекрасен начин, а вторият с плътен удар от 6-7 метра прати топката в долния десен ъгъл на перфектния до този момент Хасигич.

Oпределено отборът на Босна рухна психически след този гол, който получи. Момчетата на Чиро Блажевич не показаха онази игра, която демонстрираха миналата седмица в Лисабон.

В 67-ата минута Един Дзеко създаде едно от малкото положения за Босна в този мач, но в крайна сметка Рикардо Карвальо се справи перфектно в ситуацията и не позволи на звездата на Волфсбург да застраши стража на Португалия.

Босненците създадоха второто си чисто голово положение в 70-ата минута, когато Байрамович обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но Едуардо се намеси блестящо в ситуацията.

В 75-ата минута Майрелеш бе близо да вкара втори гол в мача, но ударът му не бе точен. В 75-ата минута звездата на Хофенхайм и Босна Сеад Селихович получи втори жълт и и съответно червен картон, като по този начин остави домакините с човек по-малко.

До края на мача Босна се опитваше да направи нещо значимо, но в крайна сметка Португалия удържа победата с 1:0, която осигури на тима класиране на Мондиала.

БОСНА - ПОРТУГАЛИЯ 0:1

[0:1] Раул Майрелеш 55'

БОСНА: Хасагич, Надаревич, Яхич, Панджа, Ибричич, Салихович, Байрамович (83 - Берберович), Пянич, Менуджанин (46 - Муслимович), Ибишевич, Дзеко,

ПОРТУГАЛИЯ: Едуардо, Алвеш, Ферейра, Дуда, Карвальо, Тиаго, Лиедсон (91 - Велозо), Шимао (80 - Деко), Пепе, Майрелеш, Нани (73 - Единьо);

Стадион: "Билино Поле", Зеница;

Рефер: Роберто Розети (Италия);

Жълти картони: Яхич, Дзеко, Надаревич, Салихович, Берберович, (Б), Шимао, (П);