3. Прекратиха Катания – Рома заради наводнен терен (видео)

Прекратиха Катания – Рома заради наводнен терен (видео)

Талиявенто спря мача в 65-ата минута при резултат 1:1

Първият мач от 18-ия кръг на италианската Серия „А” между отборите на Катания и Рома бе прекратен заради силен дъжд и наводнен терен. Двубоят се игра на стадион „Анджело Масимино”, а в 65-ата минута главният рефер Талиявенто реши да прекрати срещата при равенство 1:1.

Сблъсък започна с 5 минути по-късно, тъй като в началото вратарите на двата отбора излязоха с еднакви екипи, което принуди Мартен Стекеленбург да смени своя.

”Вълците” не бяха печелили гостуването си на Катания от далечната 1970-а година, а двубоят отново не започна добре за тях. В началото Жуан се подхлъзна, което откри възможност за гол пред Бергесио, но решителен шпагат на Даниеле Де Роси предотврати попадението.

В 23-ата минута пък, след рикошет топката попадна в Бергесио, който стреля опасно, но Кяер изчисти от голлинията.

120 секунди по-късно обаче, Легроталие засече центриране от фаул на Лоди, откривайки резултата в полза на Катания.

Само 4 минути по-късно обаче, Даниеле Де Роси засече с глава центриране от корнер, възстановявайки статуквото.

До края на полувремето нови попадения нямаше, а поройният дъжд, изливащ се над Катания, направи теренът още по-ужасен през 15-минутната пауза.

Двата отбора опитаха да доиграят двубоя през втората част, но в 65-ата минута реферът Талиявенто сложи точка на мъките и прекрати срещата заради наводнен терен.

За момента все още не е ясно кога ще бъде доигран мачът.

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан