3. Пресата след "Ел Класико"

Пресата след "Ел Класико"

„Ел Класико” бе спечелено от „каталунците”, които надделяха на „Камп Ноу” с 1:0, благодарение на резервата Златан Ибрахимович.

Дербито на испанския футбол между Барселона и Реал (Мадрид) предизвика сериозен отзвук в днешната преса на Пиринейския полуостров.

Ето и заглавия за мача на водещите издания, пишещи за спорт, в Испания.

„Марка”: Пълен погром на „Камп Ноу”

Най-популярният мадридски всекидневник изобщо не се церемони. Изданието обвинява играчите на Пелегрини затова, че не са успели да изравнят резултата като останаха с човек повече на терена още в 62-ата минута. „Максимално наказание за най-добрия Мадрид. Над 220 млн. евро и едно голямо нищо”, пише още изданието.

„АС”: Пепне направи грешка като пусна Ибра

„Пуйол бе колос в защитата. Роналдо не съумя да спаси Кралския клуб. „Каталунците” показаха защо са носители на Шампионската лига и шампиони на Испания. С 10 души на терена „блаугранас” задържаше топката отлично, а действията на Пике и Пуйол бяха перфектни”, пишат журналистите от „АС”.

„Ел Мундо Депортиво”: Ибрахимович надделя в дуела на гигантите

„Ибра влезе и би Реал. Никакъв шанс за играчите на Пелегрини. Невероятен Валдес, безгрешни Пуйол и Пике. Какво да кажем за Дани Алвеш. Такъв пас просто не може да се опише. Завършека на Златан – фамозен. 1:0 и „каталунците” са на върха с 2 точки аванс пред мултимилионния проект на Перес”

„Спорт”: Да живее Ибрахимович

Най-крайният всекидневник на Каталуния прави за смях „белия балет”. „Шведският гигант влезе и само след 5 минути бе точен за 1:0. Ибра получи фамозен пас от Дани Алвеш и простреля най-добрия вратар в света. Футболът надделя. Реал предимно се защитаваше до 62-ата минута, а Барса играеше. След това Валдес, Пике и Пуйол спасиха „блаугранас” от изравняване. Меси пък в края можеше да направи 2:0.”

„Ел Периодико”: Барса страдаше, но наложи своя футбол

„Пеп показа, че футболът му е ясен. Направи правилната смяна и ликуваше 5 минути по-късно. Златан, Златан, Златан, какъв гол. След червения картон на Бускетс „каталунците” страдаха, но удържаха аванса си. Победа, три точки, 1-о място в класирането.”

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1