3. ПСВ и Аякс си поделиха точките в Айндховен, Манолев с цял мач

ПСВ и Аякс си поделиха точките в Айндховен, Манолев с цял мач

Аякс си върна първото място след 2:2 на терена на "филипсите"

Холандските грандове ПСВ и Аякс не излъчиха победител в дербито на шестия кръг и си разделиха по точка след 2:2 в Айндховен.

Българският национал на домакините Станислав Манолев започна като титуляр срещата и остана на терена през всичките 90 минути, а неговите съотборници поведоха в резултата още във втората минута, в която новото 7-милионно попълнение Тим Матавж откри головата си сметка с екипа на „филипсите”.

Домакините обаче допуснаха изравняване в последната минута от общо четирите продължение на първата част, когато исландецът Сигтьорсон вкара за 1:1, а стражът на ПСВ Титон получи травма и бе заменен принудително.

Десет минути след паузата обаче домакините отново поведоха, след като Вижналдум реализира точно отсъдената дузпа, но 10 минути преди края на мача резервата Буликин подели точките, оформяйки крайното 2:2.

Така Аякс си върна първата позиция в класирането с актив от 14 точки и нито една загуба, докато ПСВ остана на пето място с три успеха и едно поражение в шестте кръга.

Реал за Варан: Завинаги един от нас