3. ПСВ на четвъртфинал, след като рефер оряза Рейнджърс с две дузпи (видео)

ПСВ на четвъртфинал, след като рефер оряза Рейнджърс с две дузпи (видео)

Манолев не игра, но неговият тим завоюва победа на "Айброкс"

ПСВ Айндховен отстрани Глазгоу Рейнджърс, след като записа победа с 1:0 на „Айброкс“ в напрегнат мач.

След 0:0 в първия мач двата отбора си поделиха по едно полувреме – първото бе за ПСВ, а второто за шотландците.

Сериозна заслуга за триумфа на гостите обаче имаше и рефера от Австрия Шогенхофер, който не даде две дузпи за домакините.

Мачът започна отлично за ПСВ, който днес излезе без контузения Станислав Манолев в състава. Още в 14-ата минута Джеръмейн Ленс изведе своя отбор след пробив на Джуджак.

В 30-ата минута пък последният излезе сам срещу Алекзандер, но стреля много неточно над гредата.
До края на първите 45 минути ПСВ владееше топката и положението на терена и изглеждаше непоклатим по пътя си напред.

Второто полувреме обаче бе различно. Шотландците излязоха мотивирани докрай да обърнат мача. Те натисната и отнеха топката на гостите.  В 60-ата минута Едо получи топката след центриране с удар от въздуха не успя да преодолее Исаксон. 120 секунди след това дойде и най критичния момент в мача. Първо след центриране играч на Рейнджърд удари горната греда, след това последва удар от Еду, който бе спасен от голлинята, а накрая и Хъчисън спаси с ръка влизането на топката във вратата. Реферът обаче остана безмълвен и не показа нищо.

Веднага след това пък и ПСВ изпусна златен шанс. В 77-ата минута пък Бугера бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина над гредата.

В 82-ата минута пък Джуджак нацели гредата след силно изпълнение от пряк свободен удар.

В последните минути реферът не даде още една дузпа за домакините, след което те тотално с обезвериха и мачът приключи с победа за ПСВ.

НА ЖИВО: Манчестър Сити – Арсенал (СЪСТАВИ)

Шампион и подгласник в битка за върха, гледайте мача тук…