3. ПСВ почна сезона със загуба, Манолев игра цял мач срещу АЗ

ПСВ почна сезона със загуба, Манолев игра цял мач срещу АЗ

Новото попълнение на Алкмаар Жосмер Алтидор дебютира с гол за 3:1

Съставът на АЗ Алкмаар спечели с 3:1 домакинството си на ПСВ Айндховен в дербито от първия кръг на холандската Ередивизи.

Цял мач за “филипсите”, които победиха домакините и в двата си мача през миналия сезон, записа българският национал Станислав Манолев.

Дебют за тима от Айндховен пък записаха Стротман и Вийналдум, които започнаха като титуляри, но денят принадлежеше на новака в тима на АЗ - Жосмер Алтидор, появил се в 60-ата минута и разписал се четвърт час по-късно.

Срещата започна лошо за гостите, които получиха два гола още през първата част, дело на Мартенс (’26) и Веергевер (‘40), макар точно преди почивката те все пак да успяха да върнат едно попадение чрез Мертенс.

Десет минути преди края на редовните 90 появилият се през втората част американец Жоси Алтидор оформи крайния резултат, а две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като втори жълт картон получи Мойсандер.

Това обаче не повлия на крайния изход от срещата и така домакините започнаха с успех шампионата.